2 + 2 Lastik Örgü Nasıl Yapılır?

Evet, sizlerin karşısına bayanların mutlak suretle merak ettiği bir konuyla çıkıyoruz ve işte sizlere o konumuz: ”2 + 2 lastik örgü nasıl yapılır?”…

2 + 2 Lastik Örgü Nasıl Yapılıyor?

Bilindiği üzere bayanların büyük bir kısmı bu konuya fazlasıyla düşkün ve bu işe merak salan bayanların kolayca yapabileceği örgü modelleri arasında yer alan 2 + 2 lastik örgü modelinin yapılışını sizler için aşağıda açıklayacağız. Örgümüz için aletleriniz ve siz hazırsanız o halde hemen nasıl yapılıyormuş anlatmaya başlayalım.

iki_1 iki_2 iki_3

2 + 2 Lastik Örgü Yapılışı

  • İlk önce şiş ile 2 ilmek düz örgü örüyorsunuz.
  • İpimiz şişin arkasında kalacak şekilde şişi kendimize doğru çekerek arkasından çekiyoruz.
  • Daha sonra oluşan ipliğimizi arkadan öne alarak yani dolayarak şişi oluşturulan ilmeğe alıyoruz.
  • Son olarak 2 ilmek boyunca ters örgü yapıyorsunuz daha sonra ipliği ve şişi kendinize doğru çeviriyorsunuz. En son olarakta şişi ipliğin ucundan kendinize doğru çekiyorsunuz ve ipliğin üzerine doğru batırıyorsunuz. Bu şekilde devam ederek ilmeği ve şişi dolayıp dolayıp çıkartıyorsunuz.
  • Ve karşınıza 2 + 2 lastik örgü çıkıyor.

Evet 2 + 2 lastik örgü yapılışı bu kadar kolay ve hızlı bir şekilde oluyor. Eğer bu işe gönül verdiyseniz bu lastik örgü ile başlayabilirsiniz. Yapılışı gayet kolay olan ve rahatlıkla her yeni başlayanın yapabileceği 2 + 2 lastik örgüyü sizlere anlattık. Artık bu örgü modelini yapıp yapmamak tamamen size bağlı. Boşa harcayacağınız vakit varsa ve kendinizi deneyim sahibi yapmak istiyorsanız uğraşabilirsiniz.

 


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git