2016 Yılının Çeyiz Modelleri

Çeyizdeki  Moda

Gelin adaylarının en büyük telaşı çeyiz. Modaya ayak uydurmak adına geride kalmamak için gösterilen o büyük telaş. Hiçbir genç kız modanın gerisinde kalmak istemez. Her dönemde rahatça kullanabileceği ürünler satın almak isterken o sene içerisinde evlenecek bile olsanız tekstil modası çok çabuk yenilenebiliyor günümüzde. Adım adım başlayacağınız çeyizinizde geri kalmamanız için sizi en son moda çeyizlerle tanıştıracağız.

yazma-kenari-igne-oyasi

 2016 yılının çeyiz modelleri neler?
Çeyizlerin değişmesi hatta temel taşı olan yazmalar ve onların olmazsa olmazı iğne oyaları. Günümüzde artık eskisi kadar yazma takılmasa da çeyizde eksik olmaması gereken bir üründür. Hobi ürünlerinin çeşitliliği yazmalara sıçradı ve artık onlarda demode değiller. Aksine köy temalı çekilen diziler sayesinde oldukça popüler hale geldiler. Kurdele nakış artık herkes tarafından bilinmektedir özellikle de bayanlar tarafından. Yazmaların kenarlarına artık iğne oyası yerine kurdelelerden yapılan güller ve çeşitli çiçekler yerini almaktadır. Bunun yanı sıra iğne oyası ölmüş değildir aksine çeşitliliği çoğalmıştır. Gerçeğinden ayırt edemeyeceğiniz çiçekleri yazma kenarlarında görmeniz oldukça mümkünken çeyizinizden eksik olmaması gerekenlerde ilk sıralarda.

havlu-kenari-kurdele-nakisi

Kurdele nakış sadece yazmalarda değil aynı zamanda havlu kenarlarında hatta dantel ya da havlu kenarlarına süs istemeyenler için havluların üzerlerinde yerlerini almış durumdalar. 2016 yılının çeyiz modelleri arasında oldukça revaçta rengarenk işlenmiş havlular.

Çeyizin bir diğer olmazsa olması sandıklar. Artık eskisi kadar bohça taşınmıyor ailelere bunun yerine sandıklar götürülüyor. Eskiden annelerinizin özenerek yaptığı çeyiz bohçalarının yerini daha klasik tarza sandıklar aldı. İçlerinin saten detayları değişmezken dış kaplamaları kişilerin zevkine değiştirmektedir. Klasik severlere deri görünümlü ve çeşitleri mevcutken diğer bir seçenek ise genelde dantel ve kumaş kaplamalı sandıklardır. Bu sandıklar görünüşleriyle çeyiz almayacak kişileri bile cezbederken çeyiz alışverişinde bunlara bakmayı unutmayın.

ceyiz-sandigi-modelleri

2016 yılının çeyiz modelleri çeyizlerin olmazsa olmazı tabii ki de lifler. Artık eskidi gibi sade veya iki renkli değiller aksine çok daha desenli ve renkliler. El emeği bu lifleri satan yerlerde varken sizde aslında dileğiniz ölçülerde çok kısa sürede kendinizde örebilirsiniz. Yepyeni modellerin arasında çiçekli ve simetrik lifler son derece modayken görünüşleri de çok cezbedici.     

 


Yazımızı paylaşın:




Yorum yapın:



Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git