2016 Yılının Tığ İşi Bebek Yelek Modelleri

İster kış aylarının ister yaz gecelerinin en çok tercih edilen kıyafet tercihlerinden biri olan yelekler hem örmesi kolay hem de kullanımı rahat olmakla birlikte hediye etmek isterseniz sevdiklerinizi mutlu edecek tercihler arasında yer almaktadır. Şimdi size anlatımı kolay olması amacıyla 2016 yılının tığ işi bebek yelek modelleri tarifi yapacağız siz bunu kendi boyutunuza ya da örmek istediğinizi kişiye göre büyüterek örebilirsiniz.

tig-isi-cicekli-yelekler

Tığ İşi Bebek Yelek Yapımı İçin Gerekli malzemeler: bu modeli yapmak için bir çile iplik (boyuta göre yumak sayısını arttırabilirsiniz) ve tunus işi tığ (uzun tığ) gerekmektedir.

tig-isi-yelek

Tığ işi bebek yelek nasıl örülür: önler için 30 ilmek zincir çekilir, her çekilen ilmekten birer ilmek çıkartılarak sıranın sonuna kadar gidilir. Tığımızın üstünde 30 ilmek olmalıdır. Her ilmek içinden iplik geçililerek sıranın başına gelinir. Bu örgü biçimine tunus işi de denir. Örülen örgü hem çok dayanıklı hem de yumuşacık olur. Başladığımız örgü 20 santim olunca koltuk altından 10 ilmek kesilir.

tig-isi-yelekler

İki parmak daha örülür ve yaka kısmından 10 ilmek kesilir. Kalan 10 ilmek iki parmak daha örülüp örgü tamamen kapatılır. Önlerin her iki tarafında da aynı işlem tekrarlanır. Arka tarafı örmek için 50 ilmek atılır ve aynı örgü modeli 20 santim olana kadar örülür. Koltuk altına gelince her iki tarafından da 10’ar ilmek kesilir. Kalan 30 ilmek 4 parmak oluncaya kadar örülür ve örgü kapatılır.

tig-isi-yelek-modelleme

Ardından örülen 3 parça iğne yardımı ile birbirine dikilir. Ortaya çıkan bu model hem büyükler için hem küçükler için çok kullanışlı ve bir o kadar da şık bir modeldir. İsteğe göre tek renkle örülen bu modelin üzerine işlemeler yapılabilir. Bu ister boncuk ister simli ipler istersiniz ise satın alınmış figürler ile süsleyebilirsiniz. Bebek yelek modelimizi bitirmiş oluyoruz.

 


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git