Akvaryum Temalı Bebek Yeleği

AKVARYUM TEMALI BEBEK YELEĞİ YAPILIŞI

Minicik bedenleri ısıtan birbirinden sevimli örgü bebek giysileri, örgü örmeyi bilen bilmeyen herkese ilham veriyor. Çeşit çeşit, rengârenk ve yumuşacık örgü giysiler, tüm şirinlikleriyle minik bebeklerinizin güzelliklerine güzellik katıyor. Hele bir de el emeği göz nuru olursa. İşte size ilham kaynağı olacak bir model daha, akvaryum temalı bebek yeleği. Yapması oldukça kolay ve zevkli olan bu bebek yeleği modeli için ihtiyacınız olan tek şey biraz hayal gücü.

bebek-yelegi-orgusu

 

Akvaryum teması için en uygun zemin mavi renk olacaktır.  Bir çile mavi tonda ebruli bebek yünü ve 3-3,5 numara bir tığ ile öreceğiniz yeleğin ana iskeletini oluşturmaya başlayabilirsiniz.

orgu-bebek-yelegi-modelleri

2 Parça ön, 1 parça arka olmak üzere toplam 3 parçadan oluşacak olan yelek modeli, her parça tamamlandıktan sonra hepsi tek seferde birleştirilerek son halini alacak. Zincir çekme işlemi ile düğme ilikleri de eklendikten sonra yeleğin ana kısmı tamamlanmış olacak.

bebek-yelegi

Her parça için etek ucundan zincir çekilerek başlanacak olan modelin kurulumuyla ilgili olarak, ön ve arka parçalara ait model ve boyut bilgileri aşağıdaki gibidir.

Model kurma;

Etek ucundan zincir çekilerek başlanacak modelde ikinci sıra mil üstü almadan, bat-çık yöntemi ile tarabzan şeklinde tamamlanır. Üçüncü sıraya geçildiğinde, yine mil üstü almadan bu sefer bir önceki sırada yapılan tarabzanların köküne batılarak sıra tamamlanır. Model, yeleğin devamında da bu iki sıranın tekrarı ile kurulmuş olur.

Ön parçalar için;

Yeleğin ön tarafı için 25+25cm olmak üzere, iki eşit parça oluşturulması gerekmekte. Etek ucundan başlamak suretiyle, koltuk kesimine gelene kadar yaklaşık 30cm örülmelidir. Koltuk kesimi yapıldıktan sonra yaklaşık 15cm kadar daha örme işlemi devam ettirilir ve ardından 3-2-2-2-1-1 yöntemi ile yaka kesimi yapılır. Ön kısımlar tamamlandığında, her bir parça için omuz genişliği yaklaşık 15cm kadar olmalıdır.

akvaryum-temali-orgu

Arka parça için;

Yeleğin arka tarafı için 50cm genişliğinde bir parça yapılacaktır. Etek ucundan başlamak suretiyle, koltuk kesimine gelene kadar yaklaşık 30cm örülmelidir. Koltuk kesimi yapıldıktan sonra yaklaşık 20cm kadar daha örme işlemi devam ettirilir ve ardından 3-2-2-2-1-1 yöntemi ile yaka kesimi yapılır.

Sonradan tığ ile oluşturulacak akvaryum ve deniz temalı figürler, istenilen renk ve boyutta kullanılabilir. Arzu ettiğiniz tarz ve adette figürü, ördüğünüz bebek yeleğinin üzerine dikerek sevimli giysinizi minik bir akvaryuma çevirebilirsiniz.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git