Bu Ayın En Şık Örgü Modelleri

Örgünün Modası Asla Geçmeyecek

Eğer örgüyü eskilerde kalan, babaannelere özgü bir uğraşı olarak görüyorsanız, bu görüşünüzü değiştirme vaktiniz geldi de geçiyor. Bu ayın en şık örgü modelleri örgüye olan bakış açınızı kesinlikle değiştirmeye aday. Cıvıl cıvıl modeller, renkler kadar, klasik olarak değerlendirilen model ve renklerin de asla modası geçmiyor. Ayın en şık modelleri arasında kesinlikle.

orgu-etol-modelleri

Bu ayın en şık örgü modelleri arasında başı kesinlikle atkı, etol ve şal modelleri çekiyor. Havanın sıcaklığı yavaş yavaş artıyor olsa bile, farklı yün yoğunlukları ve materyalleri kullanarak oluşturduğunuz aksesuarı daha az terletecek şekilde tasarlamanız mümkün. Soğuk kış geceleri için kullanılan ağır yün yumakları, havaların ısınmasıyla hafif mesmerize ve sentetik yumaklara yerini bırakabilir. Bu sayede örgünün sadece tek mevsimlik bir uğraşı değil, dört mevsime birden hükmeden bir sanat dalı olduğunu da farkedebilirsiniz. Örgü işi bir şal, sizi sadece buz gibi soğuk bir kış gecesinde korumak için değildir. Aynı şala, akşam serinliği çökmüş bir bahar akşamında da ihtiyaç duyabilirsiniz. Bebek patikleri, çoraplar ve diğer kıyafetlerde de tamamen aynı durum söz konusu. Farklı oranlarda yün ve sentetik ipler içeren yumaklar sayesinde dört mevsime hitap eden kıyafet modelleri kesinlikle her ay en şık ve en trend modeller arasında yer alıyor.

orgu-sal-modelleri

Bu ayın en şık örgü modelleri arasında yer alan tüm modellerin ortak özelliği kesinlikle hepsinin de kullanıma açık ürünler oluşunda yatıyor. Artık tozlu vitrinlere, naftalin kokulu sandıklara kaldırılan süs amaçlı modeller rafa kalktı. İnsanlar yapılan işlerin, özellikle emek isteyen el işlerinin, özgürce sergilenmesi ve kullanılmasından yana. Günlük kullanımda yerini alan atkıların, çorapların ve bilimum tekstil ürünlerinin yanı sıra, örgü işlerine ev dekorasyonlarında rastlamak mümkün. Üstelik bu sayede, eskiyen veya sıkıldığınız modellerin yerine yenisini yapmanız için haklı bir bahaneniz de oluyor. Bu şık örgü modellerini kendiniz için örebileceğiniz gibi, hediyelik amaçlarla üreterek çevrenizi ve sevdiklerinizi de sevindirebilirsiniz. El işi, emekle yapılmış bir hediye daima hazır alınandan çok daha değerli olacaktır.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git