Bademli Saç Örgü Yelek Yapılışı

Bebeğimizin sağlığı hepimiz için oldukça önemlidir. Bundan dolayı da onları her zaman el üstünde tutuyoruz. Giyimine de ayrı özen göstermekteyiz. Siz de biliyorsunuz ki artık havalar soğudu. O yüzden kış mevsimlerinde en çok kullandığımız kıyafetlerden biri de yeleklerdir.  Çocuklarımız için en güzel ve sıcak tutan elbise türüdür. Bundan dolayı da çokça tercih edilmektedir. Peki, Bademli Örgü Yelek yapılışı nasıl oluyor? Dilerseniz hemen yapılışına geçelim.

beyaz-yelek-modelleri

Bademli Örgü Yelek Yapılışı

Aslında Saç Örgü Yelek Yapılışı, yani bu modelimizle bere, kaşkol ve şal oldukça güzel olur. Dilerseniz de aynı modelle onları da deneyebilirsiniz. Dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Tercih sizin. Bu yeleğimizde önemli olan şey renk uyumudur. Renk seçiminde ister iç açan renkleri isterse sade tek renkleri kullanabilirsiniz. Size kalmış bir şeydir.

uFyw6Wi1xXYkrE67gfEk

İlk olarak ilmeklerimizi 5 ilmek ters, 1 ilmek düz şeklinde yapıyoruz. Ve 7 sıra bu şekilde örüyoruz. 8. sırada; düz ilmeği örerken düz ilmeğin ortasından sırasıyla üstten alta doğru ördüğümüz tüm sıralardan 1 dolgu çekiyoruz. Ayrıca her dolgu arasında 1 ilmek boş alıyoruz. Kısaca 1 ilmek düz, 1 ilmek ortasından, 1 ilmekte boş alacak şekilde yapıyoruz. Bu işlem aynı liflerdeki fıstıkların yapılış biçimine benzemektedir. Eğer burada bademlerin daha şişman olmasını istiyorsanız 1 ilmek boş alma işini yapmamalısınız. Sonra aldığımız boş ilmeklerle düz örgünün ortasına batarak aldığımız bütün ipleri bir kere de toplayarak örüyoruz ve bademleri oluşturuyoruz. Daha sonra diğer bademler içinde dönüş sırasında önceki sıranın bademlerinin ortasında kalan beş ilmeğin üçüncüsü düz örerek yeni bademlerin yerini hazırlıyoruz. Kısaca bademler; diğer sırada bir önceki bademlerin ortasına gelecek şekilde ayarlayıp yerleştiriyoruz. Bu şekilde devam ederek bademlerimizi tamamlıyoruz. Ve son olarak kestiğimiz ilmekleri kesip birleştiriyoruz. Böylece örme işlemimiz bitmiş oluyor. İstediğiniz renkte ip kullanabilirsiniz. Sizin zevkinize ve tercihinize kalmıştır. Sonucu gördüğünüzde oldukça keyifli olacaksınız. Şık ve sade bir biçimde yeleğimizi örmüş olduk. Böylece Bademli Saç Örgü Yelek Yapılışı kısa sürede tamamladık.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git