Bayanlar İçin Yazmalar

Kapalı bayanların en çok kullandıkları ürünlerden birisi yazmalardır. Genellikle dışarı çıkarken eşarp içine bağladıkları yazmaları, her an her yerde kullanabileceklerini de unutmamak gerekmektedir. Özellikle bir misafirliğe gidildiğinde kapalı bir bayanın şıklığını tamamlayan ve aynı zamanda inanışını korumasını sağlayan unsurlardan biri olan yazmalar, pek çok farklı model ile bayanların beğenisine sunulmaktadır. Yepyeni yazma modelleri arasında bayanların kendi isteklerine ve kendilerine yakıştırdıkları şekillere göre seçenekler bulabileceklerini belirtmek gerekmektedir.
Sadece kapalı bayanların değil özellikle evlilik arifesinde olan genç bayanların da özen gösterdiği yazmaları her kesimden her kişi de tercih edebilmektedir.
Pastel Tonlar
Bu senenin moda rengi olan pastel tonlar, yazmalar da kendisini göstermektedir. Açık ve pastel tonların tercih edildiği yazmalar da dikkat edilmesi gereken nokta ise üstündeki modellerinde aynı tonlamalarda olmasıdır. Bayanların kendilerine yakışan pastel tonlarda ki yazmalardan biri ile şıklarını daim edecekleri ise büyük bir gerçektir.

pastel-yazmalar
Desenler
Bu senenin yepyeni yazma modelleri arasında pek çok çeşit olmasına rağmen, desen açısından birkaç model daha fazla göze çarpmaktadır. Seneler boyunca geçerliliğini sürdüren büyük çiçek desenlerinin yansıtıldığı yazmalar hala daha varlığını devam ettirerek, tercih edilir durumdadır. Buna rağmen özellikle bu sene çiçek desenlerinin yerini geometrik desenler ile karmaşık çizgilerden oluşan modeller almaktadır.
Çiçek desenli yazma modellerinde daha canlı tonların kullanıldığını belirtmek de fayda bulunmaktadır. Geometrik ve karmaşık çizgili modeller de ise senenin trendi olan pastel tonlarına daha fazla rastlanmaktadır.

igne-oyasi-yazma-modelleri-boncuklu
Yazma Kenarları
Kapalı bayanların yazma seçimlerinde en önemli konulardan birisi de kenar oyasıdır. Yazmaların bütün olarak şık gözükmesini sağlayan tek şey kenar oyalarıdır. Dikkat çekici, farklı ama yine de yazmanın kendi modeline uygun kenar oyaları ile yepyeni yazma modelleri oluşabilmektedir.
Yazmalar için kenar oyasına karar vermek konusunda önceliğin iğne oyalarına verilmesi gerektiğini de belirtmek gerekmektedir. İğne oyası ile oluşturulacak kenar oyaların da şıklığın ve zarafetin bütünleşmesini sunmak daha basit olabilecektir. Ayrıca yazma da ki renklere uygun olarak boncuk süslemeleri ile de kenar oyaları yapılabileceğini unutmamak gerekmektedir.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git