Bayanlara Özel

Her bayanın harcı değildir örgü örmek ve yalnız örgü ören bayanlar tarafından ise birbirinden güzel ürünler çıkması ile birlikte tığ işi ile yapılan mükemmel örgüler gerçekten ve çok güzel görünmekte olup, bebekler için yapılan bebek yelek modelleri de bu örgüler arasındadır. Bu gün bayanlara özel galerimizde bayanlara özel çok güzel modeller paylaştık.

Örgü teknikleri ile hemen hemen her bayanın örgü örmesi mümkündür aslında… örgü örmeye başlayanlar için öncelikle örgü tekniklerini bilmesi gerekmektedir. Bu şekilde kazak, hırka, yelek ile birlikte şapka modelleri tasarlayabilirler. Örnek bir modeller en basit şapka örme şeklini sizlerle paylaşalım. Öncelik ile şiş numaranıza göre ip almanız gerekmektedir. Kafa ölçünüzü bir mezüre ile ölçerek ilmek sayısını belirliyoruz. Ardından düz örgü ile kare uzunluğunu istediğiniz doğrultuda siz ayarlayabilirsiniz. Ardından iki ucundan birleştirerek dikiyoruz. Alt ve üst kısmı açık kalmalıdır. Ardından üst kısmından iki parmak aşağısından lastik geçirip büzüyoruz. İsterseniz farklı aksesuarlar ile birlikte şapkanızı süsleyebilirsiniz.

Havlu kenarı ise daha farklı bir teknik ve farklı malzeme ile yapılmaktadır. Hav kenarı örmek isteyen bayanları öncelik ile tığ tekniklerini bilmesi gerekmektedir.

Bayanlara Özel Seçme Örnekler


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git