Bebekler İçin Takım Elbise ve Patik Örülüşü

Bebeğiniz doğmadan ya da doğduktan sonra bile çok pratik ve kolay örgü teknikleri ile bebeğinize elbise örebilir ve yanına saç bandı patik hatta bir çanta ekleyerek şık, bebekler için takım elbise ve patik örülüşü modelini oluşturabilirsiniz. Sizlere bebekler için takım elbise ve bebekler için takım elbise yapılışından bahsedeceğiz.

bebek-elbise-patik-orgu-takim

Bebek Elbise Yapılış Aşaması

Bebeğe göre uygun zincir sayısı oluşturup her bir zincire trap zan yaparak başa çıkın. Zincir sayınıza göre orantılı bir şekilde kol ve ön kısım için ayırmanızı yaparken sutaşı ile yapın. Bu şekilde boyundan bele doğru genişleyecektir. Tahmini on beş sıra trap azan yapınca bel kısmına geçelim. Eğer beline bir kurdele takmak istiyorsanız bunun için üç zincir çekip bir delik atlayarak trap zanlarınızı yapabilirsiniz. Takım elbise için etek kısmına gelindiğinde ise sutaşları ile istediğimiz boya gelene kadar tamamlayalım. Sutaşı aynı deliğe iki trapsan + üç zincir + iki trapsan şeklinde olur. Çok sık olmaması için sutaşları arasında bir boşluk bırakabilirsiniz. Eteğini tamamladıktan sonra ilk başta kolları bıraktığımız yere geçip etek kısmındaki modeli uygulayarak yarım kol şeklinde tamamlayın.

bebek-elbise-patik-takim

Takım Elbise İçin Patik Ve Saç Bandı Yapılışı

Tığ patikler için standart tabanı oluşturun. Bunun için bebek ayağına göre zinciri çektikten sonra trap zanlarla başa çıkılıp aynı çizgide dönerek trap zanlarınızı yapın. Bu şekilde tabanı oluşturduktan sonra üç zincir çekerek tekrar trap azanları başa çıkı aynı yerden birleştirin. Bu şekilde düztabandan yukarı doğru çıkmış oluruz.

erkek-bebek-el-orgusu-takim-elbise-patik

İkinci ve daha sonraki trap zanlar için bilindik batma yöntemi değil iki trap zan arasına batarak başa çıkmalısınız. Böylece değişik bir model çıkmış olacaktır. Topuk kısmından ve ayak kısmından sayıyı orantılı bir şekilde azaltarak istenen boya gelince örme işlemini bırakın. Bu ve benzeri değişik modelde sizde kendi tarzınıza uygun elbise ve patik takımı yapabilirsiniz.

bebek-el-orgusu-takim-elbise-patik-modelleri


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git