Beyaz Desenli Örgü Elbise Yapılışı

Son yıllarda oldukça moda olan desenli örgü elbise, birçok modelle karşınıza çıkıyor. Hem kış hem yazlık modelleri bulunan örgü elbiseler, bu yıl da en trend parçalar arasında yer alıyor. Satın almaktan ziyade, kendi bedeninize uygun ve istediğiniz modelde örgü elbiseyi kendiniz örmeniz mümkün. Sizler için desenli örgü elbise yapılışı hakkında tüm detayları anlatacağız.Desenli Örgü Elbise Nasıl Örülür?

Beyaz desenli örgü elbise örmek için yeteri kadar beyaz ip edinin.  Elbisenin ön ve arka kısmına 126 ilmekle başlayın. 1 düz 1 ters, 5 sıra lastik örün. Üzerine 3 sıra düz örgü örün. Daha sonra elbisenizin olmasını istediğiniz örneği yapmaya başlayın. Bu örneği daha önce araştırıp bulmuş olmanız ve örgü işini planlı yapmanız gerekir. İstediğiniz örneği ördükten sonra, örnek bitiminin ardından 35-40 cm düz örgü örün. Bunu ne kadar öreceğiniz, sizin boyunuzla da alakalı bir durum. Kendi boyunuza göre uygun uzunluğu bulun. Kol kısmına gelince kolu iki tarafta 3’er ilmek içerden, 2’şer ilmek olarak her sırada iki taraftan 24 ilmek eksiltin. Yaka kısmına geldiğinizde 44 ilmek kalacak şekilde beden bölümünü tamamlayın. Artık kol kısmına gelmiş bulunuyorsunuz. Kollara 56 ilmekle başlayın. 10 cm 2 düz 1 ters lastik ördükten sonra, üzerine 3 sıra düz örün. Elbisenin etek kısmında yaptığınız örneği burada da tekrarlayın. Kolun iki tarafından 1’er ilmek olmak üzere 8’er ilmek arttırın. İki taraftan her sırada 2’şer ilmek eksilterek örmeye devam edin. Kol üzerinde 28 ilmek kalacak şekilde tamamlayın. Bu elbiseye ve diğer örgü elbiselere, ayrı bir parça olarak boyunluk eklemeniz de mümkün. Bu hem elbiseye farklı bir hava kazandırır, hem de farklı zamanlarda boyunluklu ve boyunluksuz olacak şekilde kullanarak iki farklı elbiseymiş algısı yaratabilirsiniz.

Kışlık ve gayet kullanışlı olan bu mini elbiseyi, ister opak çorapla isterseniz de uzun çizmelerle rahatlıkla kombinleyebilirsiniz. Hemen hemen her yıl moda olan örgü elbiselerin farklı modelleri için araştırma yapabilir, birbirinden değişik modeller örüp sadece sizde olan elbiselerle dolaşmanın keyfini de çıkarabilirsiniz.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git