Birbirinden Şık İğne Oyası Modelleri

Bilindiği üzere genellikle bayanlar el işi ile oyalanmayı severler. El işi terapi gibi gelir çoğu zaman. El emeği göz nuru güzellikleri ince ince dokuyarak ortaya çıkarırlar.  Danteller, iğne oyaları, tığ işleri, örgüler ve daha birçok güzellikler oluşur verilen emeklerle. Şimdi sizlere herkesin oldukça beğeneceği birbirinden şık iğne oyası modelleri hakkında bilgiler vereceğiz.

igne-oyasi-tesbih

İğne oyası oldukça emek ister ve yapımı diğer işlere göre biraz daha zordur. Ama iğne oyası ile yapılan her iştede, iğne oyasının zarafeti iş ile birleşir ve ortaya muhteşem görüntüler çıkar. Birbirinden şık iğne oyası modelleri hakkında şimdi sizlere bilgiler verelim ve neler yapabilirsiniz onları inceleyelim. Öncelikle iğne oyası ile yapabileceğiniz ve oldukça hoş duran tesbih modellerinden sizlere bahsedelim. Öncelikle elinizde var olan tesbihleri kullanabilirsiniz ya da inciden tesbih dizip, onun üzerine iğne oyalarını monte edebilirsiniz. Hep beraber bu şık tesbihin yapılışını inceleyelim. İsteğe göre hazırlanmış olan tesbihimiz için püskül kısmına iğne oyaları yapmamız gerekiyor. Bu oyaları yaparken kullanmak istediğiniz çiçek modelini seçin ve bu çiçeği sapıyla beraber iğne oyasından yapın. Bu çiçek gül, lale gibi çiçeklerden oluşabilir. İki adet saplı çiçek yapmanız gerekiyor. Yapmış olduğunuz çiçeği almış olduğunuz metal aparat ile birlikte tesbihin ucuna sabitleyin. Aynı aparatın daha küçük olanlarınıda tesbihin duracak kısımlarından kullanabilirsiniz. İşte muhteşem tesbih hazır. Özellikle günümüzde çeyizlerin vazgeçilmezi arasında yerini alıyor.

igne-oyasi-fular

Bir diğer beğenilen model ise iğne oyası ile yapılan fularlar. Bu fularlar içinde yine iki adet metal aparata ihtiyacımız var. Fuların iki kenarı içinde iğne oyası ile yapacağınız motifler gerekli. Tarzınıza uygun motifleri hazırlayın ve aparatlar ile fuların iki ucuna sabitleyin. İşte muhteşem şıklıktaki fularınız artık hazır.

Daha bu modeller gibi birbirinden şık iğne oyası modelleri hakkında daha detaylı bilgilere ulaşmanız mümkün. Modellerimizi inceleyin ve fikir edinin. Sonrasında ise hemen beğendiğiniz modeli yapmak için kolları sıvayın. Şimdiden hepinize kolay gelsin diyoruz. Ortaya muhteşem işler çıkacağına çok eminiz.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git