Boncuklu Çiçek İğne Oyası Yapılışı Video Anlatımlı

Merhaba hanımlar, çok güzel bir konu ile karşınızdayız. İğne oyası modelleri paylaşımlarına devam ediyoruz. Boncuklu çiçek iğne oyası yapılışı hakkında bilmek istediğiniz herşey, videolu, detaylı anlatım ile sizlere sunuyoruz. İğne Oyaları & Dantel Örnekleri youtube kanalından paylaştığımız konumuzun yavaş yavaş detaylarına geçelim.

Sizlere değişik ve güzel örnekler sunmak adına araştırıp paylaştığımız konularımızdan bir diğeri boncuklu çiçek iğne oyası modeli.

Bu modeli yapmak için gerekli malzemelere geçelim.

  • 1 tane istediğiniz renkte yazma,yemeni,tülbent
  • 3 adet farklı renklerde oya ipliği
  • 2 farklı renkten oluşan polyester oya boncuğu
  • Son olarak makas ve iğne ( Not olarak, iğneniz boncuklardan geçecek incelikte olmalı )

İlk olarak yazma kenarına bir sıra zürafa yapıyoruz. Bu işlemi isteğe göre oyaya başlayabilirsiniz.

Sonrasında oya temelini oluşturan dağları örüyoruz. Bu işlemin ardından yapılacak boncuklu çiçekler bu dağlar arasına sabitlenecek. 2 adet kirpik yapıp, yanına bir zürafa yapıp yapılan sağdaki kirpik üzerine dönüyoruz ve burada 2 kirpik daha örüyoruz. Ardından aşağı inince kendiliğinden 1 adet kirpik oluştuğunu göreceksiniz ve onun yanına bir tane daha kirpik yapıyoruz. Devam ederek 1 adet zürafa yapıyoruz ve aynı teknikle sağdaki kirpiklerin üzerine dönüp çıkıyoruz ve tepeye 2 kirpik yapıyoruz. Her inişte bir kirpik oluşmuş oluyor, birer adet daha kirpik yaparak dağ yapımını bitiriyoruz.

boncuklu iğne oyası çiçek yapımı

boncuklu iğne oyası çiçek yapımı

Boncuklu çiçek iğne oyası  yapımına geçiyoruz.

İpimizi değişip farklı renkten bir iplik alıp boncuğun geçemeyeceği büyüklükte bir düğüm atıyoruz. Ardından çiçeğin ortasına gelecek olan beyaz boncuğu, hemen peşinden 3 adet pembe boncuk diziyoruz ipimize ve beyaz boncuğun içerisinden geçiriyoruz iğnemizi.

Kalan 3 adet pembe boncuğu da ipe dizip sonra çiçeği oluşturan boncukların tümünün içinden ipi geçirerek çiçeğimizin daha sağlam olmasını sağlıyoruz. Böylece 6 adet pembe boncuktan bir çiçek elde ediyoruz. Boncukların her birinin etrafına birer adet orta boy zürafa yapıyoruz.

Daha sonra bu zürafaların üzerine ikili kelebek kanatları örüyoruz: her kelebek kanadının arasında 1 adet orta boy zürafa yapmayı unutmayalım. Yapılan bu zürafaların üzerine pembe renkten ipimizle ikili kelebek kanadı yapıyoruz.

4. cü kelebek kanadına gelince çiçeği oyamıza sabitleyip burada dağın 2.ci katındaki kirpiğe düğüm atıyoruz.

5.ci kelebek kanadını dağların arasındaki 4.cü boş zürafaya sabitliyoruz.

6.cı ve son kelebek kanadını diğer dağın 2.ci katındaki kirpiğe sabitleyip çiçek iğne oyası yapılışının sonuna geliyoruz.

İğne oyası modelleri paylaşımlarımız devam edecektir.

Anlatımımız bittiğine göre videoyu sizlerle paylaşma vakti geldi. Aşağıdaki videoyu izleyip, sizde iğne oyası modelini rahatlıkla yapabilirsiniz.

Hepinize örgü dolu, sevgi dolu günler dilerim. Şimdiden kolay gelsin…


 

 


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git