Çatlak Kahve Örgü Modeli

Kadınlar sürekli olarak örgü modellerini araştırıyorlar fakat en özel ve en iyi örgü modellerini nerede bulacaklar? Tabikide orguislerim.com adresinde! Sizlere bugün yeni bir örgü modelinin nasıl yapılacağını açıklıyoruz! Bugünkü örgü modeli konumuz: ”Çatlak kahve”. Evet, çatlak kahve örgü modeli nasıl yapılır? bunun hakkında sizlere detaylı olarak bilgi vermeye çalışacağız!

catlak-kahve-orgu-modeli-5 catlak-kahve-orgu-modeli-4 catlak-kahve-orgu-modeli-3 catlak-kahve-orgu-modeli-2 catlak-kahve-orgu-modeli-1

Çatlak Kahve Örgü Modeli Nasıl Yapılıyor?

  • Örnek üzerinde görüldüğü gibi 3 ilmek üzerinde bir çalışma sürdürüyoruz.  Sol tarafta yer alan 3. ilmek sağ tarafta yer alan 2. ilmeğin üzerine ekleniyor.
  • İçerisinden geçirilen 2 ilmek düz örgü olacak şekilde ekleniyor ve 1. ilmek ilk başta düz bir şekilde örülür.
  • Elimizde bulunan şişe iplik düz bir şekilde örülüp hemen yanında bulunan ilmeğe de bu tür bi düz örgü yapılarak ilerlenir.
  • 1 ilmek ters örülmeye devam edilir, 3’lü olacak şekilde olur. Daha sonra 1 ilmek ters örülerek devam edilir.  Böyle devam edilerek sıra tamamlanmış olur.  Örgünün arka yüzüne geçilir ve tüm örgüler ters örgü olacak şekilde yapılır.
  • Yukarıda bahsettiğimiz 3’lü işlem 3 sıradan sonra her sırada yapılarak bu şekilde devam edilir ve bu şekilde devam edildiği için en son görüntü elimize ulaşır ve böylelikle kahve çekirdekleri oluşturulmuş olur.

Evet, çatlak kahve örgü modeli nasıl yapılıyormuş? Sizlere gösterdik ve bu şekilde devam etmeniz sizlere kahve çekirdeklerini oluşturacaktır. Son olarak ortaya güzel bir şekilde görüntü çıkar daha sonrada tüm işlemleri bitirip ne kadar uzunluk istiyorsanız aynı şekilde işlemlerinize devam edersiniz.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git