Cetvelle Dolama Fırfır Yapımı

Evet, sizlerin karşısına bir başka konu ile çıkıyoruz. Bugün sizlere farklı bir şekilde örgü modeli sunacağız ve bu örgü modelinin nasıl yapıldığı konusunda sizlere detaylı olarak bilgi aktaracağız. Konuyu daha fazla uzatmadan hemen sizlere cetvelle dolama fırfır yapımı nasıl oluyormuş? gösterelim!

Cetvelle Dolama Fırfır Yapımı

Kadınların merak ettiği ve bir türlü yapmak istediği fakat nasıl yapıldığı konusunda bilgisi bulunmadığı konulardan bir tanesi de; ”Cetvelle dolama fırfır yapımıdır.” Sizlere bugün bu konu hakkında detaylı olarak bilgi vereceğiz ve sizlerin bu örgü modelini nasıl yapacağınız konusunda detaylı olarak bilgiye yer vereceğiz. Cetvelle dolama fırfır yapımı yeni başlayanlar için biraz zor gelebilir fakat elinizi alıştırdıktan sonra bu örgü modeli dahil diğer örgü modelleri gerçekten size çok kolay gelecektir. İşte sizlere; ”Cetvelle dolama fırfır yapımı

Cetvelle Dolama Fırfır Yapımı Cetvelle Dolama Fırfır Yapımı Cetvelle Dolama Fırfır Yapımı Cetvelle Dolama Fırfır Yapımı Cetvelle Dolama Fırfır Yapımı

  • İlk önce 12 adet zincir çekerek bu işe başlıyorsunuz. Aralarda zincir çekiyorsunuz ve 4 adet kutucuk oluşturuyorsunuz. İstediğiniz uzunluğa gelinceye dek bu şekilde devam ediyorsunuz.
  • İlk fırfırınızı oluşturmak için kuyu veya kuytu kısımdan başlıyorsunuz. Her kutunun içi doluncaya kadar kutulardan ilmekler alıyorsunuz ve bu ilmekleri kutudan cetvele aktarıyorsunuz.
  • Daha sonra kutuların içini sıkı tutacak şekilde ayarlıyorsunuz.
  • Cetvelinizin ucu doluncaya kadar bu şekilde çıkartıyorsunuz. Daha sonrada kıyı bütünüyle örgü modelinizi çıkartıyorsunuz.
  • Kutular doldurulduysa her kutucuk için dolanan iplikleri her zincirle beraber bir bir birbirine bağlayın. Bu işlemi yaptıkça fırfırlar ortaya çıkacaktır.

Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git