Çeyizlik Tığ İşi Yazma Oyaları 2015

Açık ve kapalı bayanların okumalarda, ev gezmelerinde ve gündelik hayatta kullandıkları yazma modelleri, geçmişten günümüze hala kullanılırlığı devam eden el işleridir. Geçmişte yazma oyaları bir hayli moda iken; günümüzde de birçok ev hanımı yeni gördüğü yazma kenarı oyalarının örneklerini alarak kendilerine, sevdiklerine hediye olarak ya da evlilik çağı gelen çocuklarına çeyizlik olarak el emeği göz nuru ile hazırlamaktadırlar.

Yazma oyaları arasında hanımların en çok ilgi gösterdikleri, tığ işi modeller oluyor. Farklı tarz ve özgün figürlere sahip olan 2015 tığ işi yazma modelleri, çeyiz hazırlığı yapan genç kız ve ev hanımlarının öncelik verdikleri çeyizliklerdir. Her gelin ve damadın çeyiz sandığında yer edinen tığ işi yazma oyalarını hanımlar çocuklarının çeyizlerine birden fazla örnek modeli ile hazırlamaktadırlar.

Çeyizlik tığ işi yazma kenarı oyaları; her yıl olduğu gibi 2015 yılında da çiçekli süslemeler ile karşımıza çıkıyor. Özellikle iki renkli yazma oyaları hanımlar tarafından daha çok tercih ediliyor.

İğne oyası ve tığ işi yazma kenarları hazırlandıktan sonra; bu çok özel oyalar; tülbent, yazma ve yemenilerin kenarlarını süslemektedir. Yeni çeyizlik tığ işi yazma modellerinde çiçek motiflerinin yanı sıra; üzüm modeli, fiyonk ve kurdele örnekleri de beğeni kazanıyor. Aşağıda yer alan yeni tığ işi yazma örnekleri arasından seçiminizi yaparak, kolay oya teknikleri ile bu yazma kenarlarını çocuklarınızın çeyizleri için hazırlayabilirsiniz.

Tığ işi yazma oyaları


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git