Cici Bebek Battaniyesi

Cici Bebek Battaniyesi İnternette gezinirken Derya Baykal’ın örgü modelleri videolarında buldum kendimi. Hele bu anlatacağım Cici Bebek Battaniyesi ise o kadar pratik ve kullanışlı ki. Hem bebek battaniyesi hem kendinize örgü şal olarak kullanabileceğiniz bir model.

Birinci aşamada, şişimize 70 ilmek atıyoruz. Daha sonra bir sıra önden haroşa örer gibi örgümüzü örmeye devam ediyoruz. Hiç ters yüzünden işlem yapmıyoruz sadece ön yüzünden işlem yapıyoruz. Her 65 ilmekte bir 5 ilmek bırakacağız. Yani 5 ilmek bırakıp yine ön yüzünden 65 ilmeği örmeye devam edeceğiz. Böyle beş sıra ördükten sonra bütün 70 ilmeğin hepsini örmeye başlıyoruz. Zaten örerken model oluşmaya başladığı için rutin bir şekilde örmeye devam ediyoruz. Böyle örerek toplamda 27 üçgen kendiliğinden ortaya çıkacaktır. Ortaya çıkan model, paspas gibi sadece bir kenarından örerek birleştireceğiz.

İkinci aşama ise, yaptığımız yuvarlak örgüye bir karışlık aralıklarla çıt çıt dikerek, içerisine bebeğinizi yatırdığınızda hem bebeğinizi sarıp sarmalayabileceksiniz hem de şal olarak kullandığınızda omuzlarınızda sabitleyebileceksiniz. Dilerseniz düz örerek de kare battaniye elde edebilirsiniz.

Cici Bebek Battaniyesi Örnekleri


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git