Çift Pirinç Örgü Modeli

Hanımların merak ettiği ve sürekli nasıl yapacaklarını bilemediği örgü modelleri içerisinde olan ; ”Çift pirinç örgü modeli”. Eğer sizlerde diğer bayanlar gibi çift pirinç örgü modelinin nasıl yapılacağını bilmiyorsanız konumuzu okuyabilirsiniz zira sizler için bu konu içerisinde çift pirinç örgü modeli nasıl yapılıyor? bunun bilgisini paylaşacağız.

Çift Pirinç Örgü Modeli Yapılışı

  • Her zaman dediğimiz gibi; ”Her örgü modeli kolay bir şekilde yapılmıyor.” Bu örgü modelini yapmanızda biraz zor olabilir yani yeni başlayanlar için biraz zor olsada ellerinizi alıştırdıktan sonra bu tür örgü modellerini hiç zorlanmadan hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Çift Pirinç Örgü Modeli 1 Çift Pirinç Örgü Modeli 2 Çift Pirinç Örgü Modeli 3 Çift Pirinç Örgü Modeli 4 Çift Pirinç Örgü Modeli 5

Bu örgü modelini nasıl yapacağınız? konusunda bilgiler aşağıda yer alıyor. Resimler ve yazı eşliğinde kolay ve hızlı bir şekilde çift pirinç örgü modelini yapabilirsiniz. İşte sizlere çift pirinç örgü modeli nasıl yapılıyor? adlı konumuz.

  • İpliğin yönü ön tarafa alınıyor yani kendimize doğru iplik çeviriliyor daha sonra ilmeklerde ters tarafa çevriliyor.
  • 2 ilmek boyunca ters örmeye devam ediyorsunuz.
  • 2 ilmek boyunca ters ördüğünüz ilmeği bu sefer ipliği ters yöne çeviriyorsunuz.
  • Yine aynı şekilde ilmekle beraber 2 ilmek boyunca ters örgü yapıyorsunuz.
  • İlk başta 2 ilmek ters örmüştük fakat şimdi o ördüğünüz ilmeğin üzerine bu sefer düz örgü yapıyorsunuz. Ve bu şekilde devam ediyorsunuz.
  • Son hali olarak karşınıza çıkıyor ve resimde görüldüğü gibi bir hal alıyor.

Evet, işte hep bu kadar ve kolay! Sizlerde çift pirinç örgü modelini yapmak istiyorsanız yukarıda yazılanları okuyabilir ve hemen uygulamaya başlayabilirsiniz.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git