Çocuklar İçin Örgü Modelleri

ÇOCUKLAR İÇİN ÖRGÜ MODELLERİ

Büyük küçük herkesin severek giydiği el emeği örgüler, çocuklar için daha da çeşitleniyor. Kız çocukları ve erkek çocuklar için örgü modelleri oldukça fazla seçenek sunuyor. Hırkalar, yelekler, kazaklar, tulumlar ve daha birçok örgü modelleri, çocuklarınıza çok yakışacak.

trend-orgu-modelleri-2016

Kışın sıcak tutmasından dolayı da tercih edilen örgülerden en çok kullanılanı yelekler. Çocuğunuza yelek örmek istiyorsanız vereceğimiz kolay tarif ile bunu yapabilirsiniz. Gerekli olan malzemeler, iki adet yumak ve 4 numaralı şiş. Çocuğunuzun bedenine uygun ilmek ile başlamalısınız.

trend-cocuk-orgu-modelleri

Vereceğimiz tarifi 68 ilmek ile başlatıyoruz. Şişe 68 ilmeği attıktan sonra, 10 cm. olacak şekilde 1 ters 1 düz örüyoruz. Ardından düz örgü örmeye başlıyoruz. Çocuğunuzun beden boyuna göre düz örgüye devam ediyoruz. Beden boyu 18.5 cm de kol evi için her iki taraftan 3+2+2+1+1 ilmek kesiyoruz. Beden boyu 31 cm de iken yaka için ilmekleri ortalıyoruz ve ortadaki 26 ilmeği kesiyoruz. Sonraki sırada omuzlarda kalan 12’şer ilmeği keserek bitiriyoruz.

modern-orgu-bebek-etegi

Çocuklar için örgü modelleri olan yeleğimizin ön kısımları için arkaya attığımız ilmeği yarıya böleceğiz. Bu tarife 68 ilmekle başladığımız için 34 ilmekle başlayıp, arkadaki örnek gibi örgümüz örüyoruz ve beden boyu 18.5 cm’ye gelince kol oyuntusu için bir taraftan 3+2+2+1+1 ilmek kesiyoruz. Omuza kadar örüp kesiyoruz. Şimdi sıra yeleğimizin yaka kısmında. Yaka etrafından şişe 72 ilmek çıkarıyoruz. 2 cm bir ters bir düz lastik örüyoruz ve yakayı bitiriyoruz.

2016-cocuk-orgu-modelleri

Çocuklar için örgü modelleri işleminin bordür kısmında olacaktır. Bordür için ön ortalardan 66 ilmek şişe çıkartılır. 2 cm düz, 1 sıra ters, 2 cm düz örülüp bitirilerek, ter örülen kısımdan içe kıvırarak bordür dikilir. Bu yapılan bordür düğme için olacak. Yeleğin diğer tarafındaki bordüre ilmek açacağız.

cocuk-orgu-elbise-modelleri

Bunun için yine aynı bordür örme işlemini yapıp 6 cm. arayla 5 adet ilmek açıyoruz. Düğmeleri iliklere denk gelecek şekilde dikiyoruz. Basit bir örgü olan bu yeleği sizde hemen çocuğuna örün. Bu örgü modeli kıs ve erkek çocukları için uygundur.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git