Çocuklarınıza Yapmanız Gereken Örgü İşleri

Çocuklarınıza Yapmanız Gereken Örgü İşleri

Kış aylarını zor geçiren çocuklarınız için birçok farklı örgü modelleri çıkarabilirsiniz. Özellikle kışları sert geçen bir yerde yaşıyorsanız eğer mutlaka örmeniz gereken örgülerinden biri içlik olacaktır. Bunun yanı sıra her yerde kullanabileceği bir diğer örgü ise atkı ve bere takımları olacaktır. Bunun yanı sıra eğer kar yağışlı bir şehirde bulunuyorsanız kartopu oynamak isteyecek olan çocuğunuz için eldiven örebilirsiniz. Çocuklarınıza yapmanız gereken örgü modelleri kış aylarında çocuklarınızın üşümemesi ve soğuktan tam anlamı ile korunması adına son derece önemlidir. Eldivenler, atkılar ve bere montu ile birlikte soğuktan koruduğu gibi hırka ya da yelek de örebilirsiniz.

kiz-cocuk-bandana-ve-atki-orgu-modelleri

Çocuklarınıza yapmanız gereken örgü modelleri kız çocuklarınız ya da erkek çocuklarınız için farklılık gösterecektir. Kızlar için isterseniz gelişen ip teknolojisinden de faydalanarak ponponlu ya da lifli ipler kullanabilir daha kabarık ve farklı aksesuarlar örebilirsiniz. Erkek çocuklarınız için mağazadan süper kahramanların çıkartmalarını bulabilir ve yaptığınız örgü işine dikebilir ya da yapıştırabilirsiniz. Eğer modelini ya da sayılarını bulabilirseniz ya da siz çıkartabilirsiniz bu sizin işinizi biraz daha zorlaştırsa da daha kalıcı bir sonuç elde etmenize de yardımcı olacaktır. Aynı zamanda kış aylarının soğuğundan çocuklarınızı korumak için patik ya da çorap örgüleri de yapabilirsiniz. Bileklerinde yara evde giyecekse parmaklarında ponponlar olan bir çorabı kız çocuğunuza armağan edebilirsiniz.

cocuk-ve-bebeklere-atki-bere-eldiven-modelleri

Erkek çocuklarınız için uzun ve lastikli bir çorap örebilirsiniz. Patik örmeniz çocuklarınız için evde de sıcak ayaklarını korumasına yardım etmektedir. Atkı modellerine gelince çocuklar uzun atkıları kullanmakta biraz sıkıntı çekebilirler. Bu nedenle dikişsiz boyunluk modelleri yapabilirsiniz bu model aynı zamanda kullanması da çok kolay olup sadece kafasından geçirerek ayarlamak zorunda kalmayacağı bir modeldir.

cocuk-sekilli-orgu-eldive

Çocuklarınıza yapmanız gereken örgü modelleri için farklı iplikler kullanabileceğinizi söylemiştik bunun yanı sıra yama tekniği de yapabilirsiniz. Bu senenin modası olan yırtık kumaş modası ipliklere ve örgü modellerine de yansıdı. Yırtık örgü uygulayarak altına farklı bir renkte parça örüp dikerek çocuğunuzun da severek giyeceği bir ürün yapabilirsiniz. Örgü örmek sizi rahatlatırken sevdiklerinizi de sevindirecektir.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git