Çok Beğenilen Lif Modelleri

IŞILDAYAN LİFLER

Bayanların vazgeçilmez ürünlerinden biri de hiç şüphesiz ki liflerdir. Renk ve çeşit bakımından sınır tanımayan bu ürünlerin bayanların gözlerinde farklı bir yerde olduğu gerçeği değişmemektedir. Satın almanın yanı sıra bu modellerin kişilerin kendi el işçilikleri ile ortaya çıkması fikri çok cazip gelmektedir. Özellikle yapımının basitliği ve zaman içerisinde insanların bu şekilde ürünler yaparak kendilerini rahatlatma istekleri farklı modellerin de zamanla ortaya çıkarılmasına neden olmuştur. Öğrenilen teknikler ile farklı hayal gücü ürünleri tasarımlara dökülerek çok beğenilen lif modelleri oluşması kaçınılmaz olmuştur.

beyaz-pembe-kare-lif-modelleri

Yeni evlenecek olan genç kızların özellikle dikkat ettiği bu ürünlerin modaya uygun tarzda olması tercih sebebi olmaya başlamıştır. Zira her genç kızın büyüme döneminde ailelerinden ya da akrabalarından hediye olarak çeyizlerine konulmuş lifleri vardır. Fakat ev kurmaya ve yerleştirmeye geldiğinde kendi hayallerine uygun modelleri tercih etmek istekleri artış gösterecektir.

yuvarlak-lif-modeli

Günümüzde lif geleneği gelişerek çok beğenilen lif modelleri ile birlikte herkesin gönlünde taht oluşmasına neden olmuştur. Özellikle kare kesimli liflerin tercihinden vazgeçmeyenlerin bu liflerin renkli ve şık bir şekilde yansıtılmış olduğu modellere yöneldikleri görülmektedir. Kafes tarzında tasarlanan modeller hem genç kızların hem de yeni modeller edinmek isteyen bayanların oldukça dikkatini çekmektedir.

pembe-yuvarlak-lif-modeli

Ayrıca yuvarlak delikli modellerin tercihinden de vazgeçilmediği bir gerçektir. Özellikle bu modellerin uyumlu renklerle buluşması bayanların gözlerine temas eden önemli noktalardandır. Bu modellerle oluşturulan çiçek modelli liflerde tercih edilen ürünler arasında üst sıralarda olmayı başarmış bulunmaktadır. Bir kat yuvarlak lif modelinin üzerine ondan biraz daha küçük yuvarlak lif ile hazırlanan modelin işlenmesinin ardından tam ortasına çiçek modelini yansıtması açısından küçük bir yuvarlak modelin eklenmesi sonucunda hazırlanan bu modeller bayanların süs olarak özellikle tercih ettikleri modellerdendir.

cicekli-lif-modelleri

Bayanların zaten her zaman öncelikle göz önünde bulundurdukları evlerine ve kendi kurdukları düzene uygun buldukları çok beğenilen lif modelleri kişisel olarak değişmekle birlikte bazı değişmezler olmaya devam edecektir. Anneannelerimizden görülen modellerin hala daha varlığını sürdürmesi ve beğenilen, tercih edilen modellerden olması da bunun en net örneklerindendir.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git