Çok Kolay Tığ İşi Kazak Yapılışı Nasıl Olur? Resimli Anlatım

Oldukça şık modele sahip olan bir kazak modelinin yapılışı bütün örgü tutkunu olan bayanlara bizlerde farklı modeller ile fikir ve bilgi vermeye devam ediyoruz. Genel olarak tığ işi kazak modellerin yapılışında renkleri konusunda istediğinizi kullanabilirsiniz. Fakat bilinmesi gerekmektedir ki bu modellerin renklerinin üzerinde çok şık durduğunu vurgulayarak kısa sürede ve kolaylıkla yapabilirsiniz.

 

Tığ işi kazak yapılışı için gereken malzemeler nedir?

 

İp; Ören Bayan

Kroşe No; 14

Renk No; 505 veya istediğiniz renk numaralarını seçebilirsiniz.

Tığ No; 6

Miktarı; 450 gr

Kazağın Yapılışı;

Ön Taraf; ön tarafta ilk olarak 160 zincir çekilir, 40 adet file yapılarak örneklere başlanır. Daha sonra koltuk altına kadar 24 sıra örülür. Koltuk altı kesimi ve yaka kesimi aynı zamanda başlar. Her iki taraftan iki sırada 1 kutu eksiltilerek omuza kadar .12 sıra örülerek kol ve yaka kesimi tamamlanır.

Arka Taraf; Önde yapılan işlemlere devam edilir. Kol kesimleri aynı şekilde olmalıdır ve bu modellerde ise yaka kesimleri yapılmaz.

Kollar; Kollara 90 zincirle başlanır ve yaklaşık olarak 30 kutu yapılır. 30sıra 2 kutu arttırılır. 10 sıra daha örülüp 2 kutu arttırılır. Toplam 60 sıra örülerek kol kesimi yapılır. Her iki taraftan 2 sırada 1 kutu kesilerek 20 sıra örülür. Parçalar eklendikten sonra yaka, kol ve etek ucuna sık iğne geçirilir.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git