Çok Şık Örgü Modelleri

ÇOK ŞIK ÖRGÜ MODELLERİ

Günümüzde hemen hemen her kadının örgü işlerine büyük bir ilgisi olmaktadır. Örgü örmeyi bilmeyen kadın artık neredeyse bulunmamaktadır. Çok şık örgü modelleri ile kendinizi yeni modeller bulabilirsiniz. Örgü modellerinin farklı ve modaya uygun olması herkesin aradığı bir örgü biçimi olmaktadır.

fark-yaratan-orgu-modelleri

Örgü modelleri geniş bir yelpazeye sahip olduğundan modele göre uygulanan örgüler değişiklik göstermektedir. Şapka örülürken başka, hırka örülürken başka şal örülürken de başka örgü çeşitleri kullanılmaktadır. Kullanılacağı alana göre örgülerin değişiklik göstermesi oldukça yararlı olmaktadır.

trend-orgu-modelleri

Kadınların el becerisi ve araştırmaları sayesinde örgü modelleri oldukça fazlalaşmış durumdadır. Hemen hemen herkes kendi tarzına uygun bir örgü modeli bulabilmektedir. Artık çok şık örgü modelleri bulabilmenizde oldukça mümkün olmaktadır.

ÖRGÜ MODELLERİ

Örgü modelleri daha öncede belirttiğimiz gibi geniş bir yelpazeye sahip olmaktadırlar. Düz örgü, lastik örgü, balıksırtı örgü, pirinç örgü, bambu örgü, haroşa örgü, işkembe örgü, Selanik örgü ve ters örgü gibi daha birçok örgü çeşidi bulunmaktadır. Bu örgü çeşitleri ile istediğiniz modeli örebilmeniz mümkün olmaktadır. Örgüye ilk başlanırken düz örgü ile başlanılmaktadır.

modern-orgu-modelleri-2016

Daha sonra ters örgüyü öğrenmeniz yararlı olacaktır. Sonra bir ters bir düz örmeniz her iki örgüyü de öğrenebilmenizi sağlayacaktır. Genelde bazı modellerde ters ve düz örgü aynı anda kullanılmaktadır. Bu durumlar için iki örgüyü aynı anda örerek öğrenmeniz size ilerde büyük bir kolaylık sağlayacaktır. Örgü örmeye başladıktan sonra her örgü modelini rahatlıkla örebilmeniz mümkün olacaktır. Çok şık örgü modelleri için yazımızın devamını mutlaka okuyun!

sik-orgu-modelleri

ŞIK MODELLER

Örgü modelleri için aranan özelliklerden biri de şık görünmesi olmaktadır. Çok şık örgü modelleri son zamanlarda kadınların en çok aradığı ve uyguladığı modeller arasında yer almaktadır. Bu modeller genelde şallarda, hırkalarda ve kazaklarda kullanılmaktadır.

orgu-kazak-cesitleri

Şık ve alımlı olan kazaklar gerçekten bayanlara oldukça yakışmaktadır. Şallarda da kullanılan örgü modelleri şalların gece dışarı çıkarken ya da kışın gelinlerin gelinliğin üstüne giymesi konusunda oldukça yararlı olmaktadır. Sizde şık modeller arıyor ve bulamıyorsanız doğru yere geldiniz demektir! Sizler için seçtiğimiz bu modellere mutlaka göz atmalısınız!


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git