Dalgalı Ajur Örgü Modeli

Sizlere yeni bir örgü modelinin açıklamasını ve tarifini vermek için yeni bir konu hazırladık ve bu konu içerisinde yeni bir örgü modelinin tarifini paylaşmaya çalışacağız. İşte sizler için o yeni örgü modeli tarifi ve o örgü modelinin detaylı olarak açıklaması! Dalgalı ajur örgü modeli

Dalgalı Ajur (Karnıbahar)

  • Bu tür örgü modelleri her bayanın yapabileceği örgü modellerinden değildir. Elinizi bu tür örgü modellerine alıştırmanız gerekmektedir ve hızlı bir şekilde bu tür örgü modellerini yapmanız gerekmektedir. İlk başlayanlar için bu tür örgü modelleri zor olabilir. Deneme, yanılma yaparak bu tür örgü modellerini sizlerde yapabilirsiniz.

Dalgalı Ajur (Karnıbahar) Dalgalı Ajur (Karnıbahar) Dalgalı Ajur (Karnıbahar) Dalgalı Ajur (Karnıbahar) Dalgalı Ajur (Karnıbahar)

Dalgalı Ajur (Karnıbahar)

  • Öncelikle kendinize bir kenar ilmek alıyorsunuz ve 3 ilmek boyunca bunu ilerletip eksiltiyorsunuz.
  • Daha sonrasında elinizde olan ipliği düz bir şekilde 6 kere örüyorsunuz.
  • 2 ilmek boyunca sağ tarafa doğru ilmeklerinizi eksiltiyorsunuz.
  • Örgünüzün arka yüzünde bulunan ilmekleriniz düz bir şekilde örülür. Düz bir şekilde örmeyi başardıysanız daha sonrasında 1 ters, 1 düz olacak şekilde örmeye devam edersiniz.
  • Son olarak örgünüz 4 ilmek boyunca tekrar edilerek bitirilmiş olur.

Evet, dalgalı ajur yani karnıbahar örgü modelini yapmak bu kadar kolay fakat yukarıda da dediğimiz gibi bu tür örgü modelleri her zaman el alışkanlığı istemektedir. Elinizi bu tür örgü modellerine alıştırarak hızlı bir şekilde sizlerde yapabilirsiniz. Dalgalı ajur örgü modelinin yapılışı işte bu kadar kolay ve hızlı bir şekilde oluyor.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git