Dantel Örgü Bayan Elbise Modelleri

Annelerimizin evlerinde kullandığı, genç kızlarımızın çeyizlerinin vazgeçilmezi dantel ile daha modern ürünler ortaya çıkarabilirsiniz. Kadınlar tarafından en çok tutulan ise dantel örgü bayan elbise modelleri için dantel kullanımıdır. Çok zarif ve şık görünmenin aynı zamanda kendi el becerinizle ortaya çıkacak modeller ile hem doğal hem de şık görünebilirsiniz.

Dantel örgülü elbise modelleri kadınları çekici ve asil göstermektedir. Her yıl modası yenilenen dantel elbise modelleri bu yılda oldukça iddialı renkleri ile en çok kullanılan abiye elbiseleri arasında yerini alıyor. Birçok ortam ve mekân için uygun olan dantel örgü bayan elbise modelleri özel gecelerde dikkat çekmek için oldukça uygun bir modeldir.

Özellikle kırmızı renk tercihi oldukça iddialı olup özel geceler için seçilebilir. Kırmızı ya da beyaz bir elbise üzerine dantelden süslemeler yapılacağı gibi tamamen dantelden örüp o şekilde parçaları birleştirerek te elbisenizi oluşturabilirsiniz. Bunun için çok becerikli olmakla birlikte biraz araştırma yapmak ve verilen talimatlara uymak da yeterli olacaktır. Özel gecelerinizde cesurca giyebileceğiniz kırmızı dantelli örgü bayan elbise için aşağıda verilen kurallara uygun yaparsanız sizin de dantelli elbiseniz olabilir.

Dantel Örgü Bayan Elbise Yapılışı

  • Beyaz ya da siyah elbiselerinize küçük motifli kırmızı renkte danteller örüp bu elbiseleriniz süsleyebilirsiniz.
  • Beden ölçünüze göre zincir çekip üzerine ikili tırabzanlar yaparak koltuk altı ve yaka kesimlerini oluşturup alt kısmını tamamladıktan sonra üzerine yine çiçek motifli danteller ile ek yapabilirsiniz. Fakat bu tür elbise için içine astar dikmeniz gerekir ya da dolabınızda bulunan düz ve desensiz bir elbisenin üzerine de giyebilirsiniz.

orgu-etek-model

  • Yine kırmızı olarak örülmüş ön ve sırt dekoltesi ile dikkat çeken tam ön ve arka ortalara çiçek desenli motifler kullanılan modeller de çok hoş ve güzel durur.
  • Genelde bu tür elbiseler tığ ile örülür. Kendiniz yormamak için küçük parçalar halinde örülüp birleştirilir.
  • Örgü ve tığ işinizdeki tüm marifetinizi bu alanda kullanarak değişik tarzlarda elbiseler üretebilirsiniz. Size verilen fotoğraflar bu konuda yol gösterecek ve modelleri çıkarmanızda yardımcı olacaktır.

 

 

 

 

 

 


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git