Dantel Renkli Havlu Kenarları

Hepimiz hatırlarız eskiden babaannelerimizin, anneannelerimizin hatta annelerimizin bile havluları süslemek için yaptıkları dantel renkli havlu kenarlarını. Nasıl da banyolarımıza renk katar, onları neşelendirirlerdi.  Bayramlarda misafirliğe gidildiğinde, komşu teyzenin kızı evlendiğinde, evimize el öpmeye gelindiğinde hep o dantel renkli havlu kenarlıya bezenmiş havlular verilirdi hediye olarak.

pembe-dantelli-havlu-kenari-

Evimize biri geldiğine sandıkların, çekmecelerin en özenli yerlerinden çıkartılarak misafirlerin önüne sunulurdu. Üstelik havluların aralarında güzel koksunlar diye bırakılan sabunların mis kokusu banyolarımızı doldururdu.

Dantel Havlu Kenarları Modası Tekrar Başlıyor

Geçmiş zaman gibi bahsedildiğine bakmayın. Hepimiz biliriz ki moda zaman zaman kendini tekrar eden bir şeydir. Zaman zaman İspanyol paça pantolonlar, çan etekler, apartman topuklar moda olur.  Son zamanlarda da dantel renkli havlu kenarları moda olmuş durumda. Bunda ekranlarda ördüğümüz moda programlarının da etkisi yok değil, ama neredeyse genç yaşlı herkesin evinde bu kenarlarla süslenmiş havluları görüyoruz.

Son zamanlarda internetin gelişmesiyle de trend haline gelen dantel havlu kenarları sayesinde kadınlar ek gelir elde etme imkanı da buluyor. Özellikle sosyal medya sayfalarından renk renk, çeşit çeşit dantel havlu kenarı yapan kadınlar hem sevdikleri işi yapıyorlar hem de bu işten para kazanıyorlar.

mavi-dantelli-havlu-kenari-

Değişik Modellerle Evlerinizi Renklendirin

Havlu kenarları çeşitli ebatlarda olduğu gibi çeşitli renklerde ve desenlerde de oluyor. Minik halkalar yardımıyla çiçekler oluşturarak çok hoş bir görünüm elde edebilirsiniz Çiçekli modellerin yansıra geometrik şekilli modellerde bayanlar arasında rağbet görüyor.  Halkalı dantel havlu kenarları da ilgi çeken bir diğer modeldir. Bu modelleri pembe, beyaz, mor, yeşil, sarı, kırmızı, altın, gümüş dilediğiniz renkte yapmanız mümkün. Ayrıca iki rengi üst üste getirerek çok renkli bir modelde yaratabilirsiniz.

KA07qJkAyJRmXWBNeec8

İki tane ayrı ayrı yaptığınız danteli üst üste dikerek de 3 boyutlu bir model oluşturabilirsiniz. Ayrıca bu havlu kenarlarına isim, yazı bile yazarak sevdiklerinize, onlara ne kadar değer verdiğinizi gösterebilirsiniz. Yaratıcılık tamamen size kalmış. Görüldüğü üzere dantel renkli havlu kenarı modellerini seven kadınların yapabileceği bir sürü çeşit mevcut. Banyolarda ve mutfaklarda sıkça kullandığımız bu modeller ile evinizde sıcak bir dokunuş yaratmak sizin elinizde. Dantel renkli havlu kenarları resim galerimizi inceleyebilirsiniz.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git