Dantelli Mutfak Takımı

Düzenli hanımların, bu konudaki hassasiyetlerini en çok yansıttıkları bölümlerin başında mutfak gelir. Her şeyin belli bir sistem dâhilinde sıralandığı bu alanda, derli toplu bir görüntü sağlanması için sıklıkla mutfak takımı tercih edilir. Son derece kullanışlı olan bu danteller, bardakların altından peçeteliğe kadar her alanda kullanılıp değerlendirilebilir. Evlerinde intizama önem verenlerin vazgeçilmezi olan dantelli mutfak takımı, isteğe göre fazlaca çeşitli parçalardan oluşmakta. İşte sizin için derlediğimiz birbirinden güzel ve farklı 10 dantelli takım:

dantelli-takim

Son derece şık ve kıvamında bir gösterişe sahip olan bu modelde, beyaz üzerine işlenen pembe çiçek desenleri renk ve coşku katmış. Tonlar arasındaki uyumla birlikte beyazla bütünleşmesi, şık bir hava yakalamasını sağlamış. Siz de mutfağınız için bir takım istiyorsanız, değerlendirmeniz gereken modellerden biri…

Dantelli mutfak takımı yapılışı hakkında bilgi sahibi iseniz ve vakit ayırmayı seviyorsanız, size son derece zarif, bir o kadar da teferruatlı bu modeli önerebiliriz. Mutfak masasında kullanabileceğiniz gibi salon masasına dahi serebilirsiniz.

mutfak-dantel

Takım içinde, kahve fincanlarına özel bir model düşünerek kahvenin asaletine yakışan bir dokunuş yapabilirsiniz.

Beyazla her rengin uyumlu olduğunu rahatlıkla söyleyebileceğimizden, dantel işlemeleri her renk kumaşın üzerine uygulamak mümkün. Çiçeklerle zenginleştirilen bu modelde, dantel yoğun olarak ve başarılı bir şekilde uygulanmış.

Bu yuvarlak masa örtüsünde, desenden renge kadar her ayrıntısında çok ince çalışılmış. Yapımı biraz zahmetli olsa da ortaya çıkan sonucun ihtişamı, verilen emeğe sonuna kadar değdiğinin en büyük kanıtı. Zamanınız olduğunda bu modele başlayıp, gözde dantellerinizin arasında yerini almasını sağlayabilirsiniz.

Dantele ilgisi olmayanların dahi çok seveceği bu bardakaltı modelinde öne çıkan unsur tasarım… Aynı zamanda kullanışlı olan bu ürünü estetik açıdan ya da bizzat ihtiyacınıza binaen mutfağınızda bulundurabilirsiniz.

nasil-yapilir

Takım modelleri arasında şıklık ve ihtişam yarışı, oldukça kızışmalı geçmekte. Sıklıkla kullanılan çiçek işlemelerinin, bazen küçük boyutlarda tutularak hoş bir hava katması amaçlanırken, bazen de büyük bir çiçek işlenerek gösteriş ön planda tutulmakta. Abartı sevenlerden iseniz, bu modelin size hitap ettiğini söyleyebiliriz.

Yine şık ve sade bir model olan bu dantel örgüsünü zorlanmadan yapabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Eskilere ait olduğunu söyleyebilir ve belki klasik diyebiliriz bu yıldız şeklindeki dantellere.

Renkli çiçekler işlendikten sonra dantel kısmında da aynı desen kullanılarak güzel bir gönderme yapılabilir ve uyum sağlanabilir.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git