Değişik Örgü Modelleri

Örgü Dünyasındaki En Yeni Modelleri Keşfedin

Örgü örmenin yaşlı ninelere özgü bir hobi olduğunu düşünüyor ve örgülerinizi tozlu sandıklara hapsediyorsanız çok yanılıyorsunuz. İnternette yer alan birbirinden canlı ve Değişik örgü modelleri kesinlikle fikrinizi değiştirecek! Artık örgü örmek çok trend bir hobi, tabii eğer hangi tür modelleri seçeceğinizi biliyorsanız.

trend-orgu-oyuncaklar-2016

Değişik örgü modelleri arasında neler var?

-Masalsı modeller: Soğuk günlerde çocuğunuzun içini ısıtacak bir battaniye mi örmek istiyorsunuz? Dümdüz modellerini unutun! Öreceğiniz bu şirin denizkızı kuyruğu modelli battaniye sayesinde küçük kızınız masallardan fırlamış gibi görünecek.

orgu-oyuncak-modelleri

-İşlevsel modeller: Örmek güzel bir hobi, ancak sonunda ortaya çıkan modeller tozlu bir vitrine hapsolursa moraliniz bozulabilir. Günlük hayatta kullanılabilecek modelleri tercih ederseniz, ördükleriniz her an hayatınızın içerisinde yer alacak. Demliğinizin uzun süre sıcak kalması için ona bir kılıf örebilirsiniz.

orgu-modelleri-2016

Üstelik bu dümdüz bir model olmak zorunda değil, çeşitli figürler de ekleyerek Alice Harikalar Diyarında havası yakalayabilirsiniz. Bardak altlıkları, ekmek sepetleri, kalem kutuları ve makyaj çantaları yapabileceğiniz diğer modellerden sadece birkaçı. Günlük hayatta kullandığınız pek çok eşyanın örgü modelini yaparak sağlıksız plastiklerden kurtulabilirsiniz.

orgu-modellerde-yeni-trend

-Amigurumi modelleri: Amigurumi, Japonca kökenli bir kelime olup Ami (tığ veya şiş ile yapılmış) ve nuigurumi (içi doldurulmuş oyuncak ) kelimelerinden türemiş bir yün tekniğidir. Artık oyuncaklar alışveriş ile alınan şeyler değil. Kendi oyuncaklarınızı kendiniz yapabilir, miniklere en organik oyuncakları gönül rahatlığıyla sunabilirsiniz. Yalnızca çocuk oyuncağı olarak da düşünmeyin, yapacağınız birbirinden tatlı tavşancık gibi modelleri, anahtar ucu takarak anahtarlık olarak siz de kullanabilirsiniz.

orgu-kullanim-sekilleri

-Kıyafet modelleri: Kazak, atkı gibi geleneksel yollara sapabileceğiniz gibi, dümdüz ördüğünüz geniş bir örgü modelini sadece küçük bir düğme dikerek şık bir şal modeline çevirebilirsiniz. Aksesuarları kullanmaktan ve dikiş yeteneğinizi konuşturmaktan çekinmeyin. Küçük boyutlu örgü işleri için patikler, bereler gibi seçenekler mevcut.

one-cikan-bebek-orgu-modelleri

Ne yapacağınıza karar verdikten sonra internetin her köşesinde yer alan ücretsiz Değişik örgü modelleri başlıklarına bakabilir ve projelerinize başlayabilirsiniz. Birbirinden değişik fikirler sayesinde başınız dönecek. Gördüğünüz güzel fikirleri unutmamak için bir yerde toplamayı unutmayın!


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git