Derya Baykal Örgü Modelleri

Çeyiz hazırlamakla başlayan örgü, daha sonra hayatımızı kolaylaştıran bir şey haline geldi. Bebeklerimizi sıcak tutmak için örgü yelekler, örgü ceketler yaptık. Kendimize yelekler, ceketler, atkılar, bolerolar, çoraplar, şallar yaparız. Aldığımız birçok giyim ürünü birkaç senede yıpranırken örgü olan giyim ürünlerini senelerce giyebiliriz. Kolay kolay eskimez. Örgü daha uzun süre dayanır ve bize maddi olarak kazanç sağlar. Onun dışında en önemli faydası ise tamamen doğal olmasıdır. Örgü kıyafetler genelde yünden hazırlanır. Yün, insan sağlığına zarar veremeyen bir üründür ve doğayı temsil eder.
Örgü kıyafetlerimizin çoğu el emeğidir. Birileri onun için zaman ve emek harcamıştır. Bunu bilerek giyilen bir kıyafet daha kıymetlidir. Annelerimizin, ninelerimizin elinde gördüğümüz örgüler bize aile sıcaklığını hatırlatır. İçerinde şefkat barındırır. Zaman bazı şeyleri yok etse de örgüleri kolay kolay hayatımızdan çıkaramayacaktır. Günümüzde çoğu hanımlar örgü örmekten zevk alır. Örgü örerek stres attıklarını dile getirirler. Birçok doktor da örgü örmenin psikolojik olarak olumlu sonuçlar verdiğini söylemiştir. Çoğumuz zaten bir atkı örüp sevdiğimize hediye etmişizdir.
Örgü denildiğinde günümüzde akla hemen Derya Baykal gelir. Yaptığı programla bayanlara örgü modellerin öğretir. İşe yaramayan ipleri nasıl değerlendirebiliriz sorusuna güzel cevaplar bulmaktadır. Örgü örmeyi seven ve farklı modelleri öğrenmek isteyen bayanlar Derya Baykal örgü modellerini izleyebilirler. Bu modelleri uygulayabilirler ve bunu bir kazanç şekline dönüştürebilirler. Derya Baykal örgü modellerini takip edin ve hayatınıza renk katın.

Derya Baykal örgü modelleri


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git