Desenli Ve Farklı Örgü Çeşitleri

Örgü örmek günümüzde insanlar arasında yeniden değer kazanmaya başlamıştır. Özellikle bayanların örgü sayesinde tüm stres ve sıkıntılarından kurtulmanın bir yolunu buldukları gözlemlenmektedir. Örgü söz konusu olduğunda akla gelebilecek her çeşit modelin yansıtılma şansının bulunması, bayanların dikkatini çeken en önemli noktadır. Bebekler için harika ürünler çıkarmak isteyenlerin de eşlerine soğuk kış ayları için bir kazak örmek isteyenlerinde amaçlarına rahatlıkla ulaşabilecekleri bu uğraş, zevkli bir süreç olduğundan tercih edilmektedir. Son zamanlarda desenli örgü çeşitleri bayanlar açısından daha büyük bir talep görmektedir. En ufak bir ürün üzerinde desen çalışmaları ile büyük farklar yaratabilmek oldukça çekici gelmektedir.

degisik-orgu-cesitleri

Desen çalışmaları söz konusu olduğunda örgü işlerinde bunun en basit yansıtılabildiği ürünler kazaklar olmaktadır. Bir kazak örmeye karar verilmesi durumunda internet üzerinden birkaç araştırma sonucunda, isteklere uygun seçenekler bulmak zor olmayacaktır. Özellikle kazağın örülme aşamasında bir desen yansıtılmak istendiğinde, örgü modelinin açıklamaları ve uygulama anlatılarının dikkatlice okunması tavsiye edilmektedir. Bu sayede düşünülmekte olan desenli örgü çeşitleri rahatlık ile uygulamaya koyulabilecektir.

Örgü işi ile ilgilenmekte olan bayanların muhakkak tercih ettikleri lif modelleri de desen yaratmak açısından oldukça elverişlidir. Özellikle kare lif modellerinin örülmesi sırasında renk geçişleri ile desen oluşturulması hem güzel bir görüntünün ortaya çıkmasına neden olabilecek iken hem de herkesten farklı olunması açısından da oldukça başarılı bir sonuç getirecektir. Lif modelleri üzerinde desen oluşturulurken desen dışındaki temel kısmın tek renk olmasına dikkat edilmesi mantıklı olacaktır.

orgu-cesitleri-desenli

Desenli örgü çeşitleri hemen her ürün için uygulanabilir olmasından dolayı, farklılık isteyen her kişinin tercihi olarak göz önüne gelmektedir. Ayrıca düz bir örgü modeline desen eklenmesi, modelin havasında farklılık yaratacağı içinde kullanılabilecektir. Özellikle battaniye modellerinin örülmesine karar verilmesi durumunda, modellerin desen içerikli olması büyük bir şıklık yaratılma şansını da beraberinde getirecektir. Bu modellerde dikkat edilmesi gereken nokta, desenlerin oluşturulmasının ince hesaplar ile sağlanabilecek olmasıdır. Bu bağlamda modelin gerektirdiği kurallara sadık kalmak oldukça faydalı olacaktır. Aksi taktirde deseni başarı ile yansıtmak mümkün olmayacaktır.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git