Dilber Dudağı Lif Modelleri

 

Banyo ve duş herkesin gündelik yaşamını ilgilendiren, sağlık açısından en önemli gündelik görevlerimizin arasındadır. Bir hijyen konusu olduğu için banyoda kullanılan araç gereçlerinden yapılışı, hangi malzemeden olduğu da önemli bir konudur. Sağlığımızı korumanında bu yoldan geçtiğini düşünürsek vücudunuzu temizlerken ne ile temizlememiz, nelere dikkat etmemiz gerektiğini bilmezsek temizliğinizi tam olarak yapmış olamayız ve vücudumuz hastalıklara ve mikroplara dirençsiz bir hal alır. Kişinin sağlığı ve beden temizliği toplumu direk etkiler. Temizlik, vücut bakımı, vücudun hijyeni ilk olarak insanlara aileleri tarafından empoze edilir. Vücudumuzu temizlemenin en kolay yolu banyoda lif kullanmaktır hiç şüphesiz. Örgü Lif kullanarak yapılacak bir beden temizliği diğer her temizlik yöntemine göre daha sağlıklı ve daha derinlemesine olacaktır. Şimdi size dilber dudağı lif modelleri ile ilgili bilgiler vereceğiz.

lif-nasil-yapilir

İnsanlar el örgüsü ile yapılan liflerin aynı zamanda ne kadar sağlıklı bir yöntem olduğunu öğrendikten sonra lif banyoların ve hamamların vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Örgü Lif ile banyo doğal sabunlar kullanılarak yapıldığı zaman kan dolaşımını hızlandırır. Lif ile banyoda vücudunuzda sabun ve elinizle, veya sadece elinizle ve su ile temizlenmesi zor olacak bölgelerde kullanılır. Koltuk altı gibi bölgeler bu bölgeler arasındadır. Aynı zamanda koltuk altlarında ve buna benzer bölgelerde daha fazla sinir ucu olduğundan rahatlamanıza da yardımcı olacaktır.

model

Banyo lifinin tarihi tam olarak bilinmese de çeşitli efsaneleri vardır. Temizliğe düşkünlüğü ile bilinen bir toplum olmamızdan kaynaklanan ve inancımız gereği hem topluma, hem de inancımıza saygı olarak temiz olmaya son derece dikkat ettiğimizi de düşünürsek banyo lifinin eskiliğini tahmin etmekte çok zor olmuyor. Temizlik işinin toplumumuzda direk kadınlarımızı alakadar ettiğini düşünürsek temizlik unsurlarının da güzelleşeceği kesinleşiyor. Kadın elinin değdiği her şey bir ustalık gerektirir. İşte bu noktada banyo lifleri de örgü ile birleşince çeşitlilik artıyor doğal olarak.

lif-yapilisi

Bunlardan biri de dilber dudağı lif modelleri. Örgü Lif yapılışı zor değil. Tığ ile yapılan bu lif örneği, aşağıdaki modellerde görebilirsiniz.

Örnekleri yapmak el becerinize kalmış. Ama genelde bir bütün olarak yapılmaktadır. Ortadan başlanır, dönerek devam edilir veya ayrı ayrı, uç uca eklenmiş motiflerden oluşur. En güzel dilber dudağı lif modelleri resim galerimizi inceleyebilirsiniz.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git