El Örgüsü Takım Örgü Bere ve Atkı Modelleri

El örgüsü takım örgü bere ve atkı modelleri denilince akla eskiden anane ve babaannelerimiz oturup bir köşe de iş yapması gelmekte. Fakat artık öyle değil. Yeni nesilde örgü örüyor. Çünkü makinalar bizim istediğimiz gibi motifleri, incelikleri yapamıyor. Her şeyden önce vermiş olduğunuz bir emek var ortada. Bu el örgüleri genelde kışın yapılıyor evde oturulduğu için. Kışın o soğuğunda başımıza bir bere boynumuza bir atkı ellerimize de eldiven ne güzel olur dimi. Hem sıcacık oluruz hem de hastalıklardan kendimizi korumuş oluruz. Örgü atkı ve örgü bere modelleri konumuz ile ilgili detaylara geçelim.

ÖRGÜ BERE VE ÖRGÜ ELDİVEN MODELLERİ

Birçok model el örgüsü bulunmakta. Bunların içinde yapımı en kolay ve kullanışı en güzel olanı örgü bere ve örgü eldiven modelleridir. Örgü bere ve örgü eldiven ayrı ayrı örebileceğiniz gibi takım olarak da örme şansınız var. Birçok bere ve eldiven modeli bulunmakta. Eldiveni de bereyi de hem şişle hem de tığla örebilirsiniz. İstediğiniz ip kalınlığı ile değişik modeller de hem eldiveninizi hem de berenizi yapma şansınız var. Mesela burgu model. Hem bereniz de hem de eldiveniniz de çok hoş duracaktır.

Bunun dışında yağmur damlası model, saçaklı model, ponponlu model, vs. daha değişik modeller. Aynı şekilde çocuklar içinde eldiven ve bere takımı örebilirsiniz. Çocuklarda da çiçekler veya değişik hayvan motifleri konulabilir. Dediğimiz gibi bere ve eldiven el örgülerinin arasında en kolay yapılan örgüdür. Bundan dolayı eldiven ve berenizi dilediğiniz her renkte yapılabilir.

Giymiş olduğunuz kıyafetlerinize göre kombin yapabileceğiniz çeşitli modellerle pek çok örgü eldiven ve bere takımı yapabilirsiniz. Eldivenlerimiz de parmakları açık veya kapalı olarak yapma şansımız var. Şimdi ki moda da ise berelerin uçlarına takılan ponponlar. Bereye değişik bir hava katmakta. Eldiven ve berenizi örerken biraz daha ince ip kullandığınızda ilkbahar aylarında ve sonbahar aylarında da kullanabilirsiniz.

Yapmış olduğunuz ve günlük takacağınız modeller sizi yansıtmaktadır. Yaptığınız eldiven ve bere illa ki aynı renk de olmak zorun değildir. Mesela takımların renklerini yapabilirsiniz veya siyahla pembe, yeşille beyaz, vs. birçok kombin bulunmakta. Gece kıyafetlerimizle de aynı şekilde kombin yapılabilir. Örülen örgü bere ve örgü atkı modelleri giydiğimiz kıyafetlere de uyumlu olacaktır. El örgüleri emek istemektedir fakat kullanımı da çok güzel ve rahattır.

 


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git