En Çok Beğenilen Lif Modelleri

Bayanların kendi günlük yaşantılarının streslerini belirli uğraşlar ile azaltmak istedikleri gerçeği yansıtmamak gerekir. Çalışan bayanların stres yaşamaları kadar çalışmayan bayanların da hayatlarında stres ve duygu yoğunlukları eksik olmamaktadır. Bu gibi durumlar ile herkesin başa çıkma  yöntemi farklılık göstermektedir. Bayanların başa çıkma yöntemlerinin ilk sırasında ise örgü örmek gelmektedir. Hemen her tür örgü modelini örmek ile ilgilenebilecek olan bayanların en çok tercih ettikleri ise liflerden. Lif örmek ile ilgilenen kişiler için en çok beğenilen lif modelleri hakkında kısaca bilgi vermeye çalışacağız.

modelleri-lif-2016-2017

Kurdele işlemeli modeller ilgi çekenler arasında

Lif modelleri geleneksel tarzda kullanılan seçenekler ile özdeşleşmiş bulunmaktadır. Bunun başlıca sebebi ise genel olarak büyüklerimiz sayesinde bu örgü modelleri ile tanışmış olmak olarak gösterilebilir. Geleneksel tarzda olan modeller genellikle yuvarlak ve ajurlu modellerden oluşmaktadır. Bu modellere farklı bir hava katmak ise son zamanlarda kurdele işlemeleri ile mümkün kılınmıştır. Belirli noktalardan uyumlu renkte olan kurdeleler ile süsleme yapılması göz doldurmaktadır.

Lif üzerine model işlemesi

Son zamanlarda bayanların ördükleri arasında en çok beğenilen lif modelleri üzerine model işlemesinin yapıldığı ve farklılığın yansıtıldığı seçenekler olarak gözükmektedir. Yapılmak istenen kare şeklinde bir lif bile olsa da örerken gereken yerlerde yapılacak renkli iplere geçişler ile modeller oluşturulabilmektedir. Özellikle takım taraftarlığını yansıtan modellerin uygulaması tercih ediliyor olsa da hayvan ya da bitki figürleri de rahatlıkla yapılabilecektir.

lifler-2016-2017-2018

Şekilli liflerin moda olduğu zamanlar

Günümüzde genç bayanlarında lif örmek ile ilgilenmesinin de getirisi olarak farklı tasarımların göz önüne geldiği görülmektedir. En çok beğenilen lif modelleri konusuna bu açıdan bakıldığında, çiçek tasarımlarının yansıtıldığı modellerin ön plana çıktığı söylenebilmektedir. Orta yuvarlağından itibaren tam bir çiçek şeklinin yansıtıldığı modeller hem yapımı kolay olan hem de zarif modeller arasında sayılmaktadır.

Ayrıca şekillerin yansıtıldığı lif örneklerini tercih edenlerin tamamen süs amaçlı kullanılmak üzere bebek şeklinde tasarımları uygulamaları da söz konusu olabilmektedir. Bu tasarımlar hem farklı olmaları hem de modern anlamda birer banyo süsü olarak kullanılabilmeleri nedeni ile oldukça tercih edilmektedir. Yeni evlenen genç bayanların hemen hepsinin evinde bu lif modellerine rastlamak sıklıkla karşılaşılacak bir durum olabilecektir.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git