En Çok Kullanılan Çocuk Örgü Modelleri

Çocuklar için Örgü

En tatlı telaş belki de kişinin bebeğine giysi örmesi ya da torununa. Büyükler kadar küçükler içinde moda oldukça hızlı ilerlemekte. Çocuktur ne giyse yakışırdan ziya artık moda minik moda ikonları olmaya aday her bir çocuk. Artık eskisi kadar sıradan örgülerde örülmüyor çocuklar için her şey gibi onlar içinde çok şey değişti. Eskisi gibi sıradan ve düz hırka ya da pançolar yok artık. Günümüzde çeşitliliğin bollaşmasıyla beraber insanların hayal güçleri çocuklara da yansıyor ve bu da birçok sektörü etkiliyor. Çocuğunuza en çok kullanılan çocuk örgü modelleri ile örmeyi düşünmek tabii ki de en doğal hakkınız. Artık daha sevimli ve daha çok göze hitap eden modeller mevcut. Buna hayvan figürleri başta olmak üzerine çeşitli örgü teknikleriyle deniz temaları yapmak hatta çiçeklerle süslemek mümkün.
orgu-erkek-cocuk-atki-ve-bereler

Teknoloji tabii ki yünlere de sıçradı ve oldukça çeşitli yünler mevcutken motifli yünler de mevcut. Eskiden çok moda olan fırfır şeklindeki yünlerle çocuğunuza ya da torununuza çok güzel elbiseler örebilirsiniz. Gövde kısmını istediğiniz modelde örerken etek kısmını bu fırfırlı yünle birleştirebilir ve son derece şık bir elbise modeli ele edebilirsiniz.

kiz-cocuk-orgu-elbise-modelleri

En çok kullanılan çocuk örgü modelleri arasında tabii ki de çocuklar için vazgeçilmez pançolar var. Hiç örgü modeli bilmeseniz bile lif örgüsünde kullanılan yıldız motifi ya da diğer bir adıyla örümcek motifinden oldukça kolay ve son derece hızlı ilerleyen bu motifle çok güzel pançolar yapabilirsiniz. Dilerseniz kurdelelerle üzerine çiçek motifleri bile koyabilirsiniz. Asla eskimeyen diğer bir motif ise eskiden anneannelerimizin hatta annelerimizin çeyizinde olan kilim motifi. Yuvarlak dönen dilimler şeklinde olan bu motiften elbise örmek oldukça kolay. Orta kısmı dar başlayan ve ördükçe genişleyen motifleri ön tarafa 4 arka tarafa 4 tane gelecek şekilde ördüğünüz zaman elbise kendiliğinden oluşacak ve kol kısmına ise daha kısa ve küçük ikişer motif ördüğünüzde kızınıza son derece harika bir elbise olacak.

renkli-orgu-panco

En çok kullanılan çocuk örgü modelleri arasında hırkalarda var tabii ki de. Düz örülen hırkalara istediğiniz temayı dilerseniz boncukla sonradan işleyebilirsiniz dilerseniz de örerken motifli örebilirsiniz.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git