En Çok Tercih Edilen Örgü Örnekleri

En Çok Tercih Edilen Örgü Örnekleri

Örgü kimisi için bir tutku, kimisi için boş zamanlarını değerlendiren bir aktivite kimisi içinse bir şeyler yaratarak yaratıcılığını ortaya koymak. Dolayısıyla diyebiliriz ki; aslında ne kadar örgü ören varsa o kadar bakış açısı ve bir o kadar da model vardır. Örgü modelleri çeşitliliği arttıkça görsel olarak zengin bir çok ürün ortaya çıkıyor. Onlarla sevdiklerinizi mutlu edebilir kendinize yeni tarzlar yaratabilirsiniz.

degisik-orgu-modelleri

En sık kullanılan örgü modelleri baklava, lastik, balıksırtı, pirinç, düz, hasır, işkembe, nohut, selanik, ters örgü, yıldız ve Zeki Müren dişi örgü modelleridir. Bu örgü modellerinin adına çok sık rastlamanız mümkün. Çünkü her biri çok sık tercih edilen ve her biri ile harika tasarımlar ortaya çıkarabileceğiniz örneklerdir.

bogurtlen-orgu-modeli

Örgü modelleri sizin ışığınız olacak. Yaratıcılığınızı sınırlandırmayın. Birbirinden harika tasarımlar çıkarabilmek için zevkinize uygun renklerde ipler tercih etmeniz ve elinize bir çift şiş almanı yeterli. Şimdi içinizdeki yaratıcılığı ortaya çıkarma zamanı!

Birbirinden şık yelek, yün ceket, bluz ve kazak tasarlayabilirsiniz. Dilerseniz kendinize çanta bile yapabilirsiniz. Ailenin yeni üyeleri küçük dostlarımıza patikler örmeye ne dersiniz peki? Tamamen her şey sizin yaratıcılığınıza bağlı. Elinizdeki iki şişle dilediğiniz tasarımı özgürce üretebilirsiniz.

duz-orgu-patik-modelleri

Eğer örgüye yeni başlıyorsanız yukarıda saydığımız en çok tercih edilen örgü modelleri sizin için zorlayıcı olmayacak. Düz örgü ile başlayarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Adım adım ilerleyin ve her aşamada gelişmenizi göreceksiniz.

Önce ufak bir modelle başlayarak örgüde ne kadar pratik yapmanız gerektiğini ve ne kadar elinizin yatkın olduğunu görebilirsiniz. Kendinizi ufak parçalarla deneyerek daha büyük tasarımlarınız için bir deneyim oluşturabilirsiniz. Ve her şeyden önemlisi ise; yaptığınız işten keyif almak.

baklava-orgu-modelleri

İnternet üzerinden de örgü modelleri ile alakalı videolar izleyerek kendinizi geliştirebilirsiniz. Veya en iyi yol bir bilne danışmak olacaktır. İlerleyen zamanlarda siz de kendinize özel yeni örgü örnekleri oluşturmaya başlayabilirsiniz. Kim bilir belki ileride sizin örneğiniz de herkes tarafından en çok tercih edilen örgü modelleri arasına dahil olur.

Üstelik yaratacağınız yeni tasarımları paraya çevirmek de sizin elinizde. Boş zamanlarınızı örgü örerek değerlendirebilir üstelik yaptığınız tasarımları satarak para kazanabilir, bütçenizi daha da genişletebilirsiniz. Yaratıcılığınızı ertelemeyin, şimdi yaratıcılık zamanı!


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git