En Farklı Örgü Modelleri

Bayanların değişmezidir örgü. Hem yün ile hem de ince dantel ipleri ile her ilmekte stres atarlar belki de. Örgü örmek kişiyi rahatlattığı ise kanıtlanmış bir gerçek iken sürekli bir ters bir düz örmek ya da sadece zincir çekmek artık kişiyi sıkmakta. Değişik örgü modelleri arayışı ise hemen hemen her örgü ören kişinin ilgisini ve dikkatini çekmektedir. Biraz da hayal gücünüzü kullandığınız da ortaya harika ürünler çıkaracaksınız.

en-yeni-orgu-modelleri-2016

Kat kat işlemeli örgü modeli
Şal yapmayı sevenler için birebir olan bu model de kız çocuklarına etek bile yapabileceğiniz kadar güzel model. Öncelikle 10 zincir ile başlayarak bir yuvarlak yapmalısınız sonrasında ise yuvarlağınıza 6 adet tırabzan yapın ve akabinde 2 zincir çekip yeniden 6 adet tırabzan yapın. Sonrasında ise 4 tane zincir çekip dibine batıyorsunuz. Sonra yeniden 4 zincir daha çekerek orta kısma batıyorsunuz. Sonra yeniden 4 zincir daha çekip bu sefer ise bir diğerinin dibine batıyorsunuz. Bu şekil de devam ederek doldurmaya devam ettikçe modeliniz oluşacaktır.

Değişik örgü modelleri arayışınız devam ettikçe enteresan ürünleri de keşfedeceksiniz. Bunun en güzel örneği ise örgü aparatlarıdır. Değişik değişik motif seçenekleri bulunan bu aparatların kullanımı ilk başta çok garip gelse de aslında alıştıkça kullanımıdır kolay. Tek bir aparat ile çeşit çeşit modeller çıkarabilir iken bazı aparatları ile de direk uzun örgüler yapabiliyorsunuz. Bu uzun örgüyü çıkaran aparat ile de şallar, boyunluklar yapabilirsiniz. Motif aparatı ile de motifleri birleştirerek dilerseniz şal, battaniye gibi ürünler yapabilir iken dilerseniz motiflerden hırka ya da mevsimlik kazaklar da yapabilirsiniz.

en-degisik-orgu-modelleri-2016

Değişik örgü modelleri aslında tamamen hayal gücünüze kalmış durum olmak ile birlikte sizler kendiniz de modeller türetebilirsiniz. Bu durum sadece yünler için değil aynı zamanda tığ işleri için de geçerli bir durumdur. Bir başka pratik bilgi verecek olur isek ponponlardan kilimler ya da bebek battaniyeleri yapabilirsiniz ki kilim için ponponların boyutlarını büyük yapmanız gerekir iken bebek battaniyesi için daha küçük ponponlar tercih etmelisiniz ki bebeklerin üstü örtülürken sıkıntı yaşanmasın.

 


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git