En Gösterişli İğne Oyası Modelleri

İğne oyası, oldukça fazla emek isteyen bir el işi olarak karşınıza çıkıyor. İğne ile ipliğin muhteşem şekiller ortaya çıkardığı bu el işi örneklerinde, oldukça gösterişli modeller yer alıyor. Özellikle genç kızların ve evlilik aşamasında olan hanımların çeyizini süsleyen iğne oyaları, birçok kadın tarafından da beğeni ile kullanılıyor. İğne oyası hem yazma, hem havlu, hem masa örtüsü, hem de dolap peçetelerinin kenarlarına yapılabiliyor. Tüm bunlar dışında kullanım alanı da oldukça yaygın olan iğne oyaları, hem modern hem de klasik tarzdan hoşlanan insanların tercihi olmuş durumda. Her zevke ve her beğeniye hitap eden iğne oyası modelleri de mevcut.

igne-oyasi-ornekleri

Tüm bunların yanı sıra son yıllarda iğne oyasından yapılmış olan takılar da oldukça moda. İğne ile işlenmiş olan çiçek ya da hayvan figürleri, gerekli olan malzemeler kullanılarak küpe, bileklik, halhal ya da kolyeye dönüştürülebiliyor. Bu tür takılarda en çok kullanılan iğne oyası modelleri ise genellikle çiçek motifleri oluyor. Büyük ve gösterişli çiçek motifleri, iğne oyasının en çok göze çarptığı ve en güzel göründüğü motifler arasında yer alıyor. Bundan dolayı da iğne oyası modellerinde genellikle çiçek motifleri kullanılıyor. Bu motifler hem yazma hem de havlu kenarlarını süslüyor. Bu sayede bulundukları eşyaya çok daha gösterişli bir görünüm ve cazibe kazandırıyor.

igne-oyasi-kupe

Son yıllarda oldukça sık kullanılan iğne oyası modelleri, birbirinden renkli çiçek desenlerini barındırıyor. En gösterişli iğne oyası modelleri içinde de yine çiçek motifleri bulunuyor. Bunların yanı sıra yaprak ve boncuklu iğne oyaları da oldukça dikkat çekiyor. İğne oyasında kullanılan motifler içine yerleştirilen inci ya da boncuklar, oldukça şık görünen iğne oyası motiflerinin ortaya çıkmasına yardımcı oluyor. Bunun yanı sıra iğne oyalarında pul detaylar da kullanılıyor. İğne ile işlenen motifler arasına serpiştirilen pul, boncuk ve benzeri detaylar, iğne oyasının olduğundan daha şık ve gösterişli olmasına yardımcı oluyor. Birbirine bağlı bir şekilde işlenen üçgen ve oval büyük motifler de oldukça güzel bir görünüm olmasını sağlıyor.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git