En Gösterişli Örgü Modelleri

Hanımların vazgeçilmezidir örgüler. Özellikle de kış aylarında şişler bulunduğu yerden çıkarılırken rengarenk yünler ise en gösterişli örgü modelleri ile beğenilmeyi bekler. Her ne olursa olsun aslında örgü örmek tam bir terapi gibi kişiyi rahatlatır. Bunun en büyük kanıtı ise artık bayların da örgü örmeye başlamasıdır.

orgu-yatak-ortusu-modelleri

En gösterişli örgü modelleri örgü tutkunları için bulunmaz nimettir zira aynı modelleri örmekten kişi bir süre sonra sıkılırken farklı bir şeyler yapma dürtüsü kişileri yeni modeller aramaya iter.
Aklınızda öreceğiniz model varken dümdüz bir hırka ya da kazak örmek zorunda değilsiniz. Günümüz teknolojisinde artık herkes birbiri ile çok daha rahat iletişim halindeyken örgü modeli bulmakta çok daha kolay. Birden çok örgü modelini bir üründe kullanabilir hatta moda haline bile getirebilirsiniz.
Midye kabuğu adı verilen örgü modeli ile minik hanımlar için çok güzel etekler örebilirken aynı zamanda kendinize ya da sevdiklerine harika mevsimlik hırkalar örebilirsiniz. Yapılışı son derece kolaydır. Aynı zamanda tığ ile örülmüş görünümü ise son derece zarif durmasına neden olmaktadır.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
En gösterişli örgü modelleri arasında illa ki şiş ile örmek zorunda değilsiniz. Yünler ile son derece harika tığ işleri yapılmaktadır. Kullanacağınız model tamamen size kalmış. Sutaşı modelini hemen her bayan bilir bir de bunu yün ile torunlarınıza ya da çocuklarınıza bere örerek kullanabilirsiniz. Hatta çok güzel hırka modeli olacakken yaka kısmını tırabzanlarla başlayabilir ya da küçük basit kafesler yaparak içlerinden kurdeleler geçirebilirsiniz.
En gösterişli örgü modelleri arasında tığ ile yapılan çocuklar ve gençler için harika ve çok da sevimli olan bere modelleri var. Dilerseniz tamamını tırabzandan oluşturarak üzerini kurdele veya yine ördüğünüz güllerle süsleyebilir ya da sade bırakıp hayvan figürleri işleyebilirsiniz. Bir başka harika duran örgü modeli ise su dalgasıdır. Adeta zincir sarmalı gibi duran bu model çocuk elbise ve hırkalarında son derece gösterişli dururken sıradan duran saç örgüsüne nazaran çok güzel bir hava katmaktadır.
Son derece havalı duran bir başka model ise çapraz sabit örgü modelidir. Son derece zarif duran bu örgü modelini mevsimlik hırka ve kazaklarda kullanabilirsiniz.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git