En Güncel Lif Örgü Modelleri

En Güncel Lif Modelleri

Örgü örmek birçok insanın favorisidir. Örgünün farklı farklı neredeyse sayısız denebilecek kadar stili vardır, değişik çeşitleri ile sürekli güncellenen bir konudur.

Lif Modelleri

Örgü örmenin faydaları saymakla bitmez. İnsanı tüketici olmaktan üretici olmaya iten bir aktivitedir örgü örmek. Tüketimin arttığı ve üretimin durduğu günümüzde örgü örerek kendi stilini oluşturabilir insan.

2016-lif-modelleri

Örgüsü en çok yapılan stillerden biri liflerdir. Lif örmek, anadolu geleneklerinin vazgeçilmezlerinden biridir. Evlenecek her kızın çeyizinde muhakkak lif örgüsüne rastlamak mümkündür. Birbirinden farklı birçok lif örgü çeşidi vardır. En güncel lif Modellerini sizin için derledik.

en-guncel-lif-modelleri

Marul Lif Örneği

Marul lif örneği lif örgüler arasında en zor olanlardan bir tanesidir. Ancak hem kullanışlı olması hem de görüntü açısından şık durması sebebiyle 2016 lif örgü modelleri arasında yerini almaktadır. Marul lif modeli zor olmasına rağmen avantajları nedeniyle en çok örülen modeller arasındadır.

marul-lif-ornegi-2016

Desenli Lif Örnekleri

Desenli lif örgüler yeni evlenmiş ya da evlenecek genç kızların vazgeçilmezleri arasındadır. İstenilen renkte ve istenilen şekilde örmek mümkündür. Desenli lif örneklerinden en çok kullanılan şekil kalptir. Lif kalp seklinde örülür. Hem kullanışlıdır hem de görsel olarak insanın gözüne hoş gözükür.

kalp-lif-ornegi-2016

Papatya Şeklinde Lif Örneği

İsminden yapılışı zor gibi gözükse bile papatya şekli lif örgü aslında kolaydır. Örülen lifin üzerine papatya motifleri yerleştirilerek yapılır. Papatya şeklinde lif örneği hazırlarken ne kadar fazla renk kullanılırsa lif o kadar güzel gözükür.

papatya-desenli-çeyizlik-lif-modeli-2016

Uzun Lif Modelleri

Uzun lif modelleri genellikle kullanım kolaylığından dolayı örülür. Hem örmesi kolaydır hem de kullanımı pratiklik taşımaktadır. Özellikle sırt temizliğinde kolaylık sağlar. Hemen hemen her evde bulunur desek yanılmış olmayız. Uzun lif modelleri kullanım avantajları sebebi ile en güncel lif modelleri arasındaki yerini almaktadır.

uzun-lif-örneği-2016

Rüzgar Gülü lif Örneği

2016 senesinin en tercih edilen lif örgüsü rüzgar gülü lif örneğidir. Örme aşaması zor olsa da modern görünüşü onu senenin en sık kullanılan örgü modelleri arasında yerini almasını sağlamıştır. Özellikle genç kızların tercihi olan rüzgar gülü lif örgü modeli çeyizlerdeki yerini çoktan almış durumdadır.

ruzgar-gulu-lif-modelleri-2016


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git