En Güzel Bebek Örgü Modelleri

EN GÜZEL BEBEK ÖRGÜ MODELLERİ

Örgü işlerine merakınız varsa, burada paylaşacağımız modeller tam size göre demektir. Yapımı kolay ve pratik, kısa süre içinde örülebilen ama çok şık örgüler kışın hem en çok tercih edilen giysilerden oluyor hem de el emeği göz nuru olması nedeniyle sevilerek kullanılıyor. Sizlere en güzel bebek örgü modelleri hakkında galerili bir konu hazırladık.

modern-bebek-orgu-yelek

Bebeği olanlar yada sevdiklerinin bebeklerine örgü işiyle yapılmış özel bir hediye sunmak isteyenler için en güzel bebek örgü modelleri ve birbirinden renkli çeşitlerini sayfamızda topladık. Bu modeller arasından beğendiğiniz modeli doğacak bebeğinize yada yeğeninize yapabilir, güzel vakit geçirirken unutulmaz bir armağanı da sevdiklerinizle paylaşmış olursunuz.

renkli-bebek-orgu-modelleri

Şık Bebek ve Çocuk Şapkaları

En güzel bebek örgü modelleri arasında, hem hediyelik olarak yapılan hem de en çok kullanılan şüphesiz ki bebek yelekleri. Uykudan uyandıklarında ve kışın uzun günlerinde bebeklerin üzerinden hiç eksik olmayan yelekler, örülmesiyle basit ve hızlı, model çeşitliliği ile de en fazla seçeneğin bulunduğu bir el emeğidir. Kız ve erkek bebekler için çok şirin modeller olduğunu söylemeliyiz.

degisik-bebek-orgu-modelleri-2016-

Ayıcıklar, tavşanlar, çizgi film karakterleri ve çiçekler en başta gelen desen ve işleme teknikleri arasında yer alıyor. Çocukların ve bebeklerin üzerinde çok şirin bir görünüme sahip olan bu modelleri yapmak da son derece keyifli. İşte onlardan bir tanesi. Son zamanların favorisi onlar.

bebek-yelekleri-modern-2016

Örgü Elbise ve Yelekler

Özenle yapılan en güzel bebek örgü modelleri için düzgün örülmesi kadar seçile iplerin örgüye uyumu da önem taşımaktadır. Renklerin birbiriyle uyumu ve aynı inceliğe sahip olması, örneğin kendini göstermesi ve duruşunu önemli ölçüde etkileyecektir.

bebek-orgu-modelleri

İpin kalitesi ve tüylenmeye müsait bir yapıda olmamasının yanı sıra, alırken danışılması gereken bir husus da ipin inceliğine uyumlu numarada bir şiş ile örülmesi. Tüm bunlar ortaya konulacak olan örgü işinin güzel ve  muntazam durmasını sağlayacaktır. Yeleklerde bilhassa bebe yünlerini tercih etmek yerinde bir seçimdir.

bebekler-icin-orgu-modelleri

Bebeğin hassas tenine temas etmesi ve rahat hareket etmesine engel olmaması gerektiği için, ince ve yumuşak iple örülmesi gerekmektedir. Hırka, kazak ve yeleklerin üzerine yapılan birbirinden şirin işlemelerin yer aldığı bu modellerden birini mutlaka yapmalısınız. Hem yapımı kolay hem işlemesi oldukça basit ve zevkli.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git