En Güzel Havlu Kenarı Modelleri

 

Havlu dendiğinde aklınıza düz renkli, işlemesiz, ucunda mükemmel işlemeleri olmayan havlular geliyorsa çok yanılıyorsunuz. Banyo, tuvalet ve mutfaklarınızdaki havlular kenarlarına yapılan işlemelerle bir süs haline geliyor. Kendi evinizde kullandığınız havluların kenarlarını işleyebilir ya da genç kızınız varsa onun çeyizine boncuklu, tığ işlemeli, renkli iplerle oyaladığınız havluları koyabilirsiniz. Kenarı işli havluların yıllardır tüm kadınların en çok hoşuna giden şeylerden biri olduğunu düşünürsek çeyizlere koyabileceğiniz en güzel parçalar olacağını söylemek de yanlış olmaz.

havlu-kenari-modeli

Havlu kenarı işlemek hobi olarak da yapabileceğiniz bir şeydir. Evde geçirdiğiniz boş vakitlerinizi havlu kenarı işleyerek geçirebilirsiniz. Hem ince işçiliklerle uğraşırken keyifli vakit geçirebilir hem de çok güzel süslemeleri olan havlular ortaya çıkabilirsiniz. Çok pahalı olmayan havlular ile düşük maliyetlerle havlularınızı çok güzel bir hale getirebilirsiniz. Kenarları işli havlularınız hem işinize yaracaktır hem de çok güzel görüneceklerdir. Günümüzde Birçok kadın yaptıkları işlemeli havluları yalnızca kendileri kullanmıyor. İnternet üzerinden satabiliyor. Bu şekilde hem boş vakitlerinizi değerlendirmiş hem de aile bütçenize katkı sağlamış olabilirsiniz.

cicekli-havlu-kenari-cesitleri-ornekleri

Havlu kenarı işlemede birçok seçeneğiniz var. Düz renk iplerle yaptığınız bir örgünün üzerinden simli iplerle geçtiğinizde farklı şekiller ortaya çıkarabilirsiniz. Simli ipler, özellikle beyaz renk havlularınızda ve düz desenler yaptığınız işlemelerinizin üzerinde çok kibar duracaktır. Yine düz bir renk ile çiçek deseni yapabilir ve üzerini renkli ya da simli iplerle kalınlaştırarak hem kibar hem de şık durmasını sağlayabilirsiniz. Eğer çok daha renkli işlemeler seviyorsanız farklı renklerle küçük küçük çiçekler yapabilir ve onları uç uca ekleyerek banyo ve mutfaklarınıza bahar havasını getirebilirsiniz. Boncuklu işlemeler daha çok misafirleriniz geldiğinde kullanılabilecek kadar gösterişlidir. Çünkü özene bezene yaptığınız boncuk işlemeli havlularınızı günlük kullanmaya kıyamayacaksınız. İğne oyası ise belki de en meşakkatli olanı ama en çeyizlik ve gösterişli olanı. Çok şık bir havlu kenarı işlemek istediğinizde kesinlikle iğne oyasıyla kapmalısınız. Unutmamanız gereken şey ise bitirdikten sonra işlemelerinizi ütülemek. Aksi halde işlemeler çekecektir ve hesapladığınızdan çok daha kısa olacaktır.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git