En Güzel Yelek Örgü Modelleri

Yelek örgü modelleri özellikle yeni anne olacak anne Adayları için büyük bir öneme sahip olabilirken anneanneler babaanneler için vazgeçilmez örgülerden biri olabilmektedir. Birbirinden farklı yelek modelleri hazırlayabilir, hazırladığınız yedeğinizi soğuk kış Günlerinde veya hafif rüzgârlı bahar Günlerinde terinizi soğutmasın diye kullanabilirsiniz. Ayrıca kullanacağınız desenler oldukça basit ters yüz şeklinde olabileceği gibi birbirinden farklı görünümleriyle dikkat çekici ve ilginç örgü desenleriyle de hazırlayabilirsiniz. Pazarlarda anne yeleği olarak tabir edilen XL boyutlarında geniş geleneksel örgü teknikleriyle hazırlanmış yeleklerin dışında rengârenk iplerle şık görünümde, modern çizgilere sahip, sadece evde salaş halinizle değil dışarıda gezmeye giderken kullanılabilecek modellerde hazırlayabilirsiniz.

Günümüzde yelek modelleri, baştan aşağı düğmeli olarak sadece hırkalarda olurken tek veya üç düğmeli modeller daha fazla rağbet görmektedir. Hamile bayanların dahi gönül rahatlığıyla kullandığı tek düğmeli yelekler göbeği dışarıda bırakarak sıkılmadan rahat bir giyim sağlamaktadır. Tek ve üç düğmeli modelleri örgü şişleriyle farklı örgü teknikleri kullanarak örebileceğiniz gibi tığ ile dantel işler gibi büyük tırabzanlar hazırlayarak da yapabilirsiniz. Tığ işi delikli ve fileli modeller çoğunlukla yaz ayları için tercih edilirken sık örgülü modelleri, soğuk kış gecelerinde kullanabileceğiniz gibi serin güz akşamlarında bahçede sırtınıza da alabilirsiniz. Sizin el becerilerinize göre şekillenecek olan örgü yelekleri sevdiklerinize hediye edebileceğiniz gibi arkadaşlarınıza ve yakın çevrenize de satış yapabilirsiniz.

Hazırladığınız ajur ya da 1 ters 5 düz ilmek şeklindeki yeleğinizi kare, daire ve pek çok şekle sahip hoş bir düğme ile hareketlendirebilir, daha modern bir görünüm sağlayabilirsiniz. Son dönemde moda olan farklı şekillere sahip düğmeler, rengârenk görünümleri ve biçimleriyle her türlü örgünüze hareket ve süs katmak için kullanabileceğiniz aksesuarlar arasında yer almaktadır. Öreceğiniz yelek örgü modelleri, tunik veya kolsuz ceket modunda da olabilir. Bunun için metalik düğmeler ve örgü kemer ile birlikte örgü şerit omuzluklar yeterli olacaktır. Resimlerde de göreceğiniz gibi kırmızı yelek modelimizde örgü deseni ile hareket katılan modelimize metalik düğmeler ve örgü şeritler, ceket havası vererek şık bir görünüm sağlamıştır.

Resimleri büyütmek için üstüne tıklayınız…


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git