En Modern Havlu Kenarı İşleri

Evlerde ve çeyizlerde en sık kullanılan eşyalardan biri olan havlular, üzerlerine işlenen dantel ve motiflerle daha anlamlı ve daha gösterişli bir hal alıyor. Bu motiflerin de tabiki modern ve demode olan örnekleri bulunuyor. Oldukça eski dönemlerde yer alan boncuklu dantel işleri, günümüzde yerini iğne oyasına ve kurdale işlerine bırakmış durumda. Peki günümüzde en modern havlu kenarı işleri neler? Hem mutfak havlusu hem de banyo havlusu kenarlarından en sık kullanılan işler, iğne oyası ve kurdele işlemeli kenar motifleri. Bu motifler birbirinden şık görünümde ve oldukça da gösterişli işler. Özellikle iğne oyası, oldukça fazla zaman alan ve el emeği oldukça fazla olan bir el işi olduğu için, çeyiz hazırlayan hanımlar tarafından daha sık tercih ediliyor.

farkli-renklerde-havlular

İğne oyası şeklinde olan havlu kenarı işleri, en modern ve en yenilikçi örnekler arasında yer alıyor. İğne oyası şeklinde yapılmış olan çeşitli şekiller ve çiçek motifleri, havlu kenarı işlerinde en fazla kullanılan motifler arasında yer alıyor. Bunun yanı sıra en güncel havlu kenarı işleri içinde danteller de bulunuyor. Tığ ile örülmüş olan bu danteller, havlunun renklerinde olabildiği gibi, değişik renk ve motiflerde de olabiliyor. Aynı şekilde dantel havlu kenarı işlerinde, birbirinden farklı iki ya da üç renk de kullanılabiliyor. En modern havlu kenarı işlerinden biri olan dantel motifler, birçok kadın tarafından severek kullanılıyor.

havlu-kenarları-modern

Dantel ve iğne oyası havlu kenarı işlerine alternatif olarak kurdele işi havlu kenarları da bulunuyor. Son yıllarda oldukça sık tercih edilen bu havlu kenarı işleri, alışılagelmiş dantel formundan oldukça uzak ve bu sayede daha modern bir görünüme ve daha kullanışlı bir havaya da sahip. Kurdele işi ile havlu üzerine işlenen çiçek, yaprak ve daha farklı birçok motifin yanı sıra, havlu kenarlarında da bu kurdele işlemeleri oldukça sık kullanılıyor. Dantel işlere göre kullanımı da daha kolay olan kurdele işi havlu kenarları, görünüm olarak da daha gösterişli ve daha modern bir havaya sahip.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git