En Popüler Örgü Atkı Modelleri

Hava soğuk olduğunda tek seçeneğiniz sıcacık evinizde oturmak olmayabiliyor. Kışın da vaktimizin çoğunu dışarıda geçiriyoruz. Soğuk havalarda hem kendinizi korumak hem de üzerinizdeki tek parça mont ile mükemmel görünmek zorundasınız. İşte tam bu noktada imdadınıza atkılar yetişiyor. Siyah kaşe bir montu mükemmel hale getirmenin en kolay yolu kalın bir ipte örülmüş, omuzlarınıza dökülen bir örgü atkı.
parmak-orgu-modelleri

Çocukluğunuzdan bu yana birçok atkı modasına şahit olmuşsunuzdur. Zaman zaman dizlerin altına kadar uzanan atkılar, sadece boynu kapatacak kadar ince atkılar, boynunuzu 3 kere dolaşan; düğümleyip kullanılabilen atkılar, boyunluklar, omzunuza aldığınız ama boynunuzu da saran şallar… Tüm bu modeller hala kullanılıyor. Örgü atkının modası hiç bir zaman geçmedi. Bunun en önemli sebepleri ise sıcak tutması ve mükemmel görünmesi.

en-sik-orgu-atki-modelleri

Elbette her yıl çok farklı modellerde örgü atkılar siz kadınlarımız tarafından bulunuyor. Her yıl yeni bir modaya rastlamak mümkün. Ancak tüm bu modeller arasında bir tanesi gerçekten popüler oluyor ve örgü dergilerinden, moda saylarına hatta defileleri kadar her yerde karşımıza çıkıyor. Bu kış ise kalın iplerle örülmüş, kadının tüm boynunu ve omzunu kaplayan, zaman zaman dizlerine inebilecek kadar uzun olan atkılar ön planda. Bu büyük örgü atkı modasına tüm dünya katıldı ve kaşeden yapılanları da dahil olmak üzere tüm dünya kış modasında sıklıkla karşımıza çıktı.

uzun-orgu-atki-modelleri

Peki dev örgü atkıları bu kadar popüler yapan ne oldu? Her şeyden önce sıcak tutması bu dev örgü atkıları bir numara yaptı. Bu sezon moda olan uzun montlardan sonra ise kadınları renkli gösterecek tek seçenek atkı oldu. Tüm vücudu kapatan bir mont giydiğinizde dışarıdan görünen tek şey montunuzun rengi olabiliyor ve kabul etmek gerekirse bu oldukça sıkıcı. Saçlarınızın bozulması ihtimalini göze alamadığınızı da biliyoruz. İşte bu yüzden bere de pek kullanılamıyor. Dev örgü atkılar da çok renkli seçimler göremediğimizi kabul ediyoruz. En fazla kullanılan renkler her yıl olduğu gibi gri ve bordo. Ancak yine de tüm bir kışı renklendirmeye yetiyorlar.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git