En Şık Çeyiz Modelleri

ÇEYİZDE ŞIKLIK

Her genç kızın hayalidir gelin olmak ve kendi evinin kendi düzeninin içinde yaşamak. Bu aşama için daha yıllar öncesinden kendisi ve ailesinin hazırlık yapmaya başladığını söylemek ise doğru olacaktır. Geleneklerin değişmezlerinden biri olan çeyiz hazırlama aşamasını her kız annesi ister istemez yapmaktadır. Günümüz değişen koşulları, ilerleyen teknoloji ve gelişen moda anlayışının da nedeniyle birlikte gelin adayları daha modern ve en şık çeyiz modelleri sahibi olmak istemektedir.

modern-dantelli-fiskos-modelleri

Bunların başında hiç şüphesiz ki yatak örtüsü takımları gelmektedir. Eskiden annelerin ya da büyükannelerin hazırladığı modeller manevi değer olarak çeyizlerde varlığını sürdürürken her gelin adayı farklı modellerde isteyebilmektedir. Özellikle Fransız dantelleri ile bezeli zarif ürünlerin şıklığı gelin adaylarının gözlerinin içinin parlamasına neden olmaktadır. Ayrıca renk seçenekleri de çeşitli olan bu ürünler oldukça tercih edilmektedir.

fransiz-dantel

Gelin adaylarının çeyizlerinde görmek istedikleri en şık çeyiz modelleri arasında yer  alan bir diğer üründe masa örtüsü takımlarıdır. Her genç kızın çeyizlerini süsleyen dantel örtülerin yanı sıra farklı tasarımlar ile birlikte dantel işlemelerin kumaşlarla harmanlandığı modelleri seçmeden çeyiz hazırlığını  tamamlamak mümkün gözükmemektedir. Özellikle servis takımlarının da uyum ile bir bütün şeklinde hazırlandığı bu masa örtüsü takımları dikkat çekmektedir.

kumas-dantel-ceyiz-seti

Havlular ise gelin adaylarının çeyizlerinde muhtemelen en başından beri bulunan modellerdendir. Burada şıklığın yakalanmasını sağlayan ise havlularda kullanılan işçiliğin yanı sıra havlu kenarlarında uygulanan iğne oyaları olarak göze çarpmaktadır. Özellikle şıklığı arttıran bu iğne oyaları büyük bir kesimin tercihi olarak yer edinmiştir.

igne-oyasi-havlu-kenari

Gelin adaylarının en şık çeyiz modelleri sahibi olmak konusunda gösterdikleri özenin en doğru hakları olduğu bir gerçektir. Bu konuda ikilemde kaldıkları konulardan biri lifler olarak yer edinmektedir. Renkli ve dolu şekilleri yansıtan lif modelleri yanı sıra sade lif modelleri arasında seçim yapmak tabi ki güç olacaktır. Bu konuda şıklığı yakalamak için dikkat edilmesi gereken konu aslında oldukça basittir. Banyo ürünlerinde ve banyo tasarımında kullanılan renkler göz önünde bulundurularak seçim yapılması daha uygun olacaktır. Bu şekilde istenilen lif tasarımları ile birlikte sağlanacak uyum göz alıcı olacaktır.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git