En Tarz Örgü Atkılar

Kış aylarında gittikçe soğuyan havalardan kendimizi korumak, üşümemek, hasta olmamak için kat kat giyiniriz. Giydiğimiz kıyafetlerin sayısı arttıkça birbirlerine uydurmak, neyi neyle kullanacağımıza karar vermek bir hayli zorlaşır. Hatta bazen üşümemek için giydiğimiz şeylerin kalınlığı, tarz bir görünümde olmanın önüne geçebilir. Bazen de dışarıya çıkarken üstünüze aldığınız kalın montlar içinize giyeceğiniz kıyafetleri kapatacağından içinize ne giydiğinizi önemsemezsiniz bile. Bu durumlarda hem sizi soğuktan koruyacak hem de tarzınızı yansıtabileceğiniz birbirinden farklı ve güzel kış aksesuarları devreye girer. Şapkalar, eldivenler, atkılar… Tüm bu aksesuarların içinde belki de en çok kullanılan ve bütün kış ayında işimize yarayanı örgü atkılardır. Birbirinden farklı ve renkli atkılarla tüm kış boyunca dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

renkli-orgu-atki-modelleri

Son dönemlerde örme boyunluklar çok moda. Atkının iki ucunun birbirine bağlanmasıyla elde edilen boyunlukların düğmeli modelleriyle hem kullanım kolaylığı elde edebilir hem de şık görünebilirsiniz. Üstelik boyunluklarınızı illaki yeni örmek zorunda değilsiniz. Eskimiş ve sıkılmış olduğunuz atkılarınızın iki ucunu birbirine dikerek de boynunuza dolayabilirsiniz. Klasik atkılar yerine şal tarzındaki üçgen kesim atkıları kullanarak farklı bir tarz yakalayabilir, farklı renkleri ve farklı tarzlarda örgüleri kullanarak çok dikkat çekici atkılar elde edebilirsiniz. Şal formundaki omuzlarınıza kadar inen örgü atkılarla hem güzelce ısınabilir hem de şıklığınıza şıklık katabilirsiniz. Özellikle sezonda trend olan renkleri kullanarak öreceğiniz atkılarla farklı kombinler elde edebilirsiniz.

farkli-orgu-atki-modelleri

Atkı modellerinde yaratıcılığınızı sınırlamayın. Hayal gücünüze ve zevkinize göre değişik modeller ortaya koyabilirsiniz. Yaka şeklindeki örgü atkı modelleri bunlardan yalnızca biri. Sizde bu şekilde farklı ürünler ortaya koyabilirsiniz. Geometrik ve asimetrik desenlerle değişik örgü stilleri kullanarak modern bir görünüm yakalayabilirsiniz. Geçtiğimiz sezonlarda çok moda olan püsküller hala yerini koruyor. Bu püskülleri atkılarınızın uçlarına da eklemekten çekinmeyin. Ya da kürk ve hayvan formunda örülmüş atkılarla çok şık bir görünüm yakalayın. Sadece örerek değil atkılarınızı bağlama stillerinizi değiştirerek de her zaman şık ve farklı bir tarz elde edebilirsiniz. Atkılarınızı şişle örebileceğiniz gibi tığ işi de yapabilir, feminen ve vintage bir hava yakalayabilirsiniz.

 


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git