En Yeni El Örgüsü Sepet Modelleri

En Yeni El Örgüsü Sepet Modelleri

Renk renk ipliklerin ve farklı iplik türlerinin kullanıldığı örgüler ile evinizin dekoruna renk ve şıklık katabilirsiniz. Oldukça değerli ve kıymetli olan el emeği, göz nuru ürünler gün geçtikçe yeni modeller, örnekler eklenerek değişmekte ve gelişmektedir. Son zamanlarda bayanların yeni tutkusu haline gelen el örgüsü sepetler de bunlardan biridir. Eskiden günümüze kadar gelmeyi başarmış olan sepet model ve örneklerinin yanı sıra değişen iplik türleri ve değişen moda akımları ile beraber yeni sepet modelleri ortaya çıkmıştır.

El örgüsü sepet modelleri oldukça fazladır. İnce dantel iplikleri ile yapılan sepetler olduğu gibi aynı zamanda kalın örgü iplikleri ile veya tüylü, penye iplik gibi farklı ip türlerinin kullanılarak yapıldığı sepetler de bulunmaktadır. Siz kendi zevkinize ve kullanacağınız alana göre sepet örneği ve sepet ipliğinin türünü belirleyebilirsiniz.

El örgüsü sepet örnekleri arasında tercih edilenlerden biri de ince dantel iplikleri ile yapılan sepetlerdir. Bunların kare formlu olanları olduğu gibi yuvarlak ve dikdörtgen formlu olarak yapılanları da vardır. Öncelikle ince dantel ipliği ile örerek daha sonra kolalama yapılan sepetler ile evinizin dekoruna renk katabilir ve pek çok alanda kullanabilirsiniz. Dantel ipliğinin rengini dilediğiniz gibi seçebilirsiniz. Genellikle beyaz ve krem renkler tercih edilse de daha farklı ve renkli renkleri tercih edebilirsiniz. Süslemek için kurdele, yapay gül ve inci boncuk kullanabilirsiniz.

En yeni örgü sepet modelleri arasında yer alan diğer modeller ise sakallı iplik ve penye ipten yapılan sepet modelleridir. Farklı ip türlerini de kullanarak oldukça şık ve farklı sepetler elde edebilirsiniz.

Son dönemde ortaya çıkan sepet modelleri arasında yer alan bir diğer model ise hasır ipliklerin kullanılarak yapıldığı sepetlerdir. İnce hasır iplikleri ve büyük tığları kullanarak oldukça şık ve farklı sepetler yapabilirsiniz.

El örgüsü, el emeği sepetler son zamanlarda bayanlar tarafından oldukça fazla tercih edilerek örülmektedir. Öreceğiniz sepetin modelini, ipinin rengini, boyutunu ve sepetin formunu kendi zevklerinize, kullanacağınız alana göre seçebilirsiniz.

 


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git