En Zarif Örgü Modelleri

EN ZARİF ÖRGÜ MODELLERİ

Günümüzde hemen hemen her kadın örgü örmeyi sevmektedir. Örgü modelleri gün geçtikçe değişiklik göstermektedir. Bu modeller sayesinde herkes kendine kazak, bere, atkı, hırka ve bolero modelleri görülebilmektedir. Örgü örebilmek için örmeyi bilmeniz gerekmektedir. Her modelin örülüş biçimi farklılık göstermektedir. Örgü modelleri her zaman herkesin dikkatini çekmeyi başarmış durumdadır. Örgü ipleri de mutlaka modellere ve örülecek kıyafete göre değişiklik göstermektedir. Klasik örgü modellerinden çok artık modern ve modaya uygun modeller örmek kadınların tercihleri arasında yer almaktadır. Modanın gelişmesi ile beraber tasarımlar ve kıyafet öncelikleri kişiden kişiye değişmektedir. Zarif örgü modelleri son dönemlerde kadınlar tarafından en çok aranan modeller arasında yer almaktadır.

kapsonlu-yun-hirka-modeli

Her ne kadar bayanlar örgü örse de erkek kazak modelleri de erkekler tarafından oldukça ilgi görmektedir. Örgü modelleri hem bebeklere, hem çocuklara, hem gençlere hem de yetişkinlere uyum sağlayabilmektedir. Hemen hemen herkes kendine uygun modelleri bulabilmektedir. En zarif örgü modelleri kadınları oldukça heyecanlandırmaktadır. Son zamanlarda bayanların hoşuna giden panço ve şal modelleri ise en çok ilgi gören modeller arasında yer almaktadır. Panço modelleri hem size tarz katmakta hem de zarif görünmenizi sağlamaktadır. Örgü modelleri geniş bir yelpazeye sahip olmaktadır. Pirinç örgü, Selanik örgü, ters örgü ve balıksırtı örgü gibi daha birçok örgü çeşidi bulunmaktadır.

yun-panco-modelleri

En zarif örgü modelleri için öncelikle örmek istediğiniz modele karar vermeniz gerekmektedir. Bu bir şal, panço ya da çok zarif bir kazak olabilir. Ya da geniş, uzun bir atkı çok tarz ve zarif olacaktır. Modele karar verdikten sonra hangi örgü çeşidini kullanacağınıza karar vermelisiniz. Genelde delikli modeller kazaklarda çok hoş durmaktadır. Mesela şemsiye örgü modeli kazaklar için oldukça ideal olmaktadır. Atkı modellerinde ise Selanik örgü çok tarz durmaktadır. Örgüde ipler büyük bir rol oynamaktadırlar. Sadece örgü değil seçilen ipin yapısı ve rengi de büyük bir önem taşımaktadır. Seçtiğiniz örgü, öreceğiniz model ve ip mutlaka bir uyum içerisinde olmalıdır. Sizin için seçtiğimiz örgü modellerine mutlaka göz atmalısınız!


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git