Erkekler İçin Boyunluk Örgü Modelleri

Bu yazımızda soğuk kış günlerinde sizi sıcak tutan boyunlukların yapım aşamalarını anlatacağız. İster soğuktan korunmak amacı ile isterseniz sadece giysinize şıklık katmak için boyunlukları kullanabilirsiniz. Boyunluk sadece bayanların değil erkeklerinde kullanabileceği aksesuarlardır.

Boyunlukları tığ ya da siş ile örmek mümkündür.  Dilediğiniz ipi aldıktan ve tığ mı şiş mi kullanacağınıza karar verdikten sonra örme işlemine başlayabilirsiniz. Bu yazımızda size basit bir boyunluk örneği anlatacağız. Eğer tercihiniz tığdan yana ise öncelikle 5 numara tığınızı ve ipinizi alın. İki ilmekle başlayın ve 250 ilmek atana kadar örmeye devam edin.  Bu ilmekleri tamamladıktan sonra 15 sıra örün. 15 sıra ördükten sonra iki ucu birleştirin ve boyunluğu iç içe geçirin.

erkek-uzun-orgu-boyunluk-modeli

Bir diğer yöntem ise  şişle örmek. Yine aynı uzunlukta örün ancak 10 numara şiş kullandığınızdan ve 20 ilmekle başladığınızdan emin olun. İstediğiniz kadar uzatın örgüyü ve yukarıda olduğu gibi son olarak iki ucu birleştirin. Boyunluğunuz kalın değil de ince olmasını istiyorsanız daha küçük numaralı şiş kullanın. Salaş bir boyunluk elde etmek içinse kalın numaralı şiş ve kalın ip tercih edin. Dilerseniz boyunluğunuzu sade kullanabilirsiniz. Ancak modern ya da geleneksel desenlere başvurabilirsiniz.

erkek-siyah-orgu-boyunluk-modeli

Her sene üretilen ip modellerine değişik renkler ve desenler eklenmekte. Sadece bu ipleri kullanıp basitçe öreceğiniz bir boyunluk bile size şıklık katacaktır. Daha önceki zamanlarda erkekler sade renk ve geleneksel desenli örgü modellerini tercih etmekteydiler ancak şimdilerde bu alışkanlık değişmiş ve erkeklerde farklı tasarımları kullanmaya başlamışlardır. Örgü işlerini sadece boyunluk için değil hırka, kazak ya da yelek gibi giyim eşyaları, çocuk oyuncakları ya da ev eşyaları amacıyla da kullanmanız mümkündür.

Yaratıcı beyninizi kullanıp farklı tasarımlar üretebilirsiniz. Başta boyunluklar olmak üzere ördüğünüz eşyalara baskı, farklı desen vb. desenler ekleyerek tasarımlarınıza değişiklik katabilirsiniz. Çocuktan yaşlıya, bayandan erkeğe herkes örgü işlerinden faydalanabilir. Sizde ihtiyaç duyduğunuz her ne varsa örmeye başlayabilirsiniz.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git