Erkekler için Örgü Hırka Modelleri

Örgü kazaklar giymek modası hiç geçmeyecek bir giyim stili. Özellikle erkekler için kullanım kolaylığı ve şıklığı ile her yaşa hitap eden ve vazgeçilmez bir kıyafet. İstenirse takım elbise istenirse rahat bir spor pantolon  hatta istenirse bir eşofmanla bile giyilebiliyor olması erkekler için örgü hırka modelleri çok tercih edilir hale getiriyor.

erkekler-icin-orgu-hirka-modelleri

 Örgü Erkek Hırkası Modelleri

Erkek hırkaları için modası hiç geçmeyen bazı  klasik modeller var.Özellikle örgü erkek hırkalarında saç örgüsü modeli  50’li yıllardan günümüze kadar kullanılan bir modeldir ve hala günümüzde değişikliklerle kullanılmaktadır .Çok çeşitli ve birbirinden farklı saç örgüsü modelleri örgü hırkalar için kullanılabilir.Düz örgü modellerde doğru renk ve düğme seçimleriyle son derece dikkat çekici olabilir,özellikle örgü hırkalarda kare deseni  çeşitli uygulamaları ile göze çarpmaktadır.

erkek-hirkasi-2016-modelleri

Kapüşonlu ,dik yakalı fermuarlı yada düğmeli modeller erkek hırkaları için ideal seçimlerdir.Daha gençler için kapüşonlu ve salaş modeller daha çok tercih edilir  tahta düğmeler ve fermuarlar ön plana çıkar.Takım elbise üzerine giyilecek hırkalarda dik yaka ve genellikle fermuar tercih edilir.Daha ileri yaşlar için kapüşonlu hırkalar çok tercih edilmezken  onun yerine şal yakalı,boynu rahat ettiren kesimler kullanılır.2016 yılında bir çok hazır giyim markası koleksiyonlarında bu tip örgü hırkalara yer vererek bu klasik giyim zevkini tekrar tekrar gündeme getirmişlerdir.Sadece hazır giyim değil büyük moda evlerinin tasarımcıları da erkekler için örgü hırkalar hazırlamışlardır.

erkek-hirkasi-modelleme

Örgü erkek hırkaları için en çok istenen renkler bir çok kıyafetle uyum sağlaması açısından füme,grinin tonları,siyah,yeşil ,lacivert ve bordudur.Daha cesur seçimleri olan erkekleri için ise kırmızı da düşünülebilir.Özellikle grinin tonları erkek hırkaları için ideal bir seçim sayılabilir.Her kıyafete uyum sağladığı gibi her yaştan insanlar tarafından kolaylıkla kullanılabilir.

erkekler-icin-gri-hirka-modelleri

 


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git