Evliliğe Atılan İlk Adım: Çeyiz Düzmek

Evliliğe giden ilk yol, çeyiz alışverişinden geçer. Bu gerçeği kız tarafı ve gelin adayı kadar, damat da zaman içerisinde öğrenecektir. Artık gelişen teknoloji sayesinde pek çok şeyin hazırı, kolayı, hızlısı çıksa da, alışverişin büyük bir kısmı internet üzerinden halledilse de, evlilik geçmişe ait bir gelenek olduğundan, bazı şeylerin klasik ve geleneksek olarak kalması gerekiyor. İşte bu noktada el işi Geleneksel çeyiz modelleri imdadınıza koşacak. Ne kadar modern olduğunuzu iddia ederseniz edin, o çeyizde mutlaka bulunması gereken el işi masa örtüleri, yatak örtüleri, seccadeler, çeşitli kenarlıklı havlular ve lifler bulunacaktır. Bundan kaçışınız olmadığını anladığınıza göre, birbirinden renkli ve güzel modeller arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

yazlik-orgu-ornekleri (17)

Geleneksel çeyiz modelleri denilince tabii ki aklınıza çok eski modeller ve babaannenizin naftalin kokulu sandığı gelmemeli. Artık internet sayesinde dünyanın pek çok yanından farklı model şablonuna ulaşmanız mümkün. Kullandığınız materyalleri de zevkinize göre seçtiğinizde, içinize sinmeyen tek bir nokta bile olmayacak. Geleneksel modellerin modernizmle buluştuğu bu yeni gelin evleri emin olun uzun bir süre konuşulmaya devam edecek. El işi, emek işi olduğundan eski nesil itiraz edecek birşey bulamayacak, yeni nesil de seçilmiş modern ve renkli tasarımlar sayesinde içine sinen parçaları evinin bir parçası yapmış olacak. Herkes mutlu, herkes kazançlı!
dantel-Bayan-örgü-kazak

Geleneksel çeyiz modelleri arasında yer alan modellerde pek çok farklı renk ve materyalde ürün bulmanız mümkün. Dantel ağırlıklı klasik modellere yönelebileceğiniz gibi, sade ancak ayrıntılarda kendini belli eden, başörtü uçlarına eklenen fiyonklar gibi, kurdele veya keçe nakışlı havlular gibi ve daha fazlası, modeller tercih edebilirsiniz. Hangi modeli tercih ederseniz edin, ailelerle arayı bulmaya çalışırken kendi isteklerinizi bir kenara atmayın. Unutmayın, seneler boyunca o eşyaları kullanacak kişi siz ve eşiniz olacak. Kendinize ait seçimlerinizi de evinize yerleştirdiğinizden emin olun. Yatak odasında kullanılacak eşyalarda pembe ve diğer kadınsı tabir edilen renk tonları kullanabilirsiniz ancak ortak yaşam alanlarında daha nötr olarak görülen renkleri kullanmaya da özen göstermeyi unutmayın.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git